Recruitment Drive


Recruitment Drive

Temple Knights of Saradomin, tajna organizacja założona wiele wieków temu przez samego Saradomina, chce rozszerzyć swoje szeregi o nowego członka.

Po udaremnieniu planów Black Knights oraz otrzymaniu rekomendacji przez samego Sir Amik, masz już możliwość ubiegania się o członkostwo w tej organizacji... ale czy jesteś gotowy na wyzwanie?

Start: Rozmowa z Sir Amik Varze na trzecim piętrze zamku białych rycerzy w Falador.

Poziom trudności: Łatwy
Czas wykonania: Krótki 

Ukończenie questa jest konieczne, aby rozpocząć:
- Wanted!

Wymagane Questy:
- Black Knights Fortress
- Druidic Ritual

Wymagane Umiejętności:
- Brak

Wymagane przedmioty:
- Brak

Inne: Możliwość pokonania przeciwnika z 20 lvl, bez uzbrojenia.


1. Porozmawiaj z Sir Amik Varze i zapytaj, czy nie ma dla ciebie jakiegoś innego zadania. Niestety nie będzie miał dla ciebie żadnego zadania, ale zaoferuje ci członkostwo w organizacji. Otrzymasz od niego rekomendacje, powie ci także, abyś udał się do Sir Tiffy Cashien, którego znajdziesz w miejscowym parku. 

Uwaga!
Jeśli grasz mężczyzną, musisz zamienić się w kobietę. Przemiana kosztuje 3000 coins u Make-Over Mage. Znajdziesz go na południowy-zachód od Falador i na północ od Crafting Guild. 

2. Schowaj wszystkie przedmioty do banku i udaj się do parku. Porozmawiaj z Sir Tiffy i powiedz mu, że przysłał cię Sir Amik, w celu podjęcia się testu. Sir Tiffy zgodzi się, abyś wziął udział w teście. Jeśli jesteś gotowy, zostaniesz teleportowany do miejsca treningowego.
Teraz będziesz musiał rozwiązać 5 łamigłówek i zagadek. Dla każdego gracza zagadki są wybierane losowo (każdy gracz wykonuje je w innej kolejności). 

a) Ms Hynn Terpett

Tutaj musisz odpowiadać na pytania jakie zadaje ci Ms Hynn Terpett. Każde pytanie jest losowo wybierane. Jeśli odpowiesz na pytanie źle, to zostanie wylosowane inne. Ale jeśli odpowiesz na 1 pytanie, będziesz mógł przejść dalej. 

Pytania z odpowiedziami:

Pytanie: If you were sentenced to death, what would you rather choose, being thrown off a castle turret or fed to wolves that haven't eaten in 30 days?
Odpowiedź: Being fed to the wolves - wolves cannot survive for 30 days without food, because they would all be dead.

Pytanie: I dropped four identical stones, into four identical buckets, each containing an identical amount of water. The first bucket was at 32 degrees Fahrenheit, the second was at 33 degrees, the third was at 34 and the fourth was at 35 degrees. Which bucket's stone dropped to the bottom of the bucket last?
Odpowiedź: The First Bucket (32 Degree Bucket—the water would be frozen).

Pytanie: A father is 4 times as old as his daughter. In 20 years he will be 2 times as old. How old is the daughter?
Odpowiedź: 10

Pytanie: Counting the creatures and humans in RuneScape you get about a million inhabitants. If you multiply the fingers on everything's left hand by a million, how many would you get?
Odpowiedź: 0 - The key word here is "everything's" as opposed to "everyone's." One definition for the word "things" relates to inanimate objects. Inanimate objects don't have fingers. Using this rationale, the equation is then 0 x 1,000,000 = 0. The first sentence in the clue simply sets up a false pretext to throw you off.

Pytanie: The number of false statements here is one. The number of false statements here is two. The number of false statements here is three. The number of false statements here is four. How many false statements are there?
Odpowiedź: There are 3 false statements.

Jeśli odpowiesz dobrze na pytanie, kieruj się dalej.

b) Sir Kuam Ferentse
W tym pomieszczeniu czeka cie walka. Będziesz musiał pokonać Sir Leye, którego żaden mężczyzna nie może pokonać. Jednak ty jesteś kobietą, więc łatwo pójdzie, Sir Leye ma tylko 20 lvl. Kiedy go pokonasz, kieruj się dalej. 

c) Lady Table
Po wejściu do pomieszczenia zauważysz 11 posągów o brązowej, srebrnej i złotej barwie. Jest to test na spostrzegawczość. Chodzi tu o to, aby przypatrzyć posągom i wybrać taki, którego nie było. Na przypatrzenie się masz 10 sekund. 

d) Sir Spishyus
Kolejna zagadka. Chodzi w niej o to, aby przenieść lisa, kurczaka i worek ze zbożem na drugą stronę mostu, ale uwaga jest tutaj pewien haczyk. Jeśli przeniesiesz lisa i potem kurczaka, to lis go zje. Tak samo będzie, jeśli przeniesiesz zboże i kurczaka, więc musisz wykazać się myśleniem logicznym. 

Na początek bierzesz kurczaka i przenosisz go na drugą stronę mostu. Następnie bierzesz zboże i także przenosisz je na drugą stronę. Kiedy przeniesiesz zboże, bierzesz kurę i zanosisz ją z powrotem. Teraz bierzesz lisa i przenosisz go na drugą stronę. Potem idź po kurczaka i zagadka rozwiązana. 

Teraz przejdź dalej…

e) Miss Cheevers
W tej zagadce musisz w jakiś sposób pozbyć się kamiennych drzwi oraz uwolnić klucz z łańcucha, wykorzystując przedmioty w tym pomieszczeniu. Zacznij przeszukiwać wszystkie półki i skrzynie w pomieszczeniu. Musisz mieć następujące przedmioty: cupric ore, alchemical notes, powder, cupric sulphate, 3 fiolki dihydrogen monoxide, gypsum, Tin ore powder, knife, nitrous oxide, sodium chloride, acetic acid, shears i magnet. 

Teraz użyj Metal spade na Bunsen-burner, który jest stole. Następnie metalową część spade użyj na pierwszych drzwiach. Na drzwiach używamy Cupric sulfate, Sodium Chloride, Acetic acid i Vial of liquid. Klikamy na drzwi wybierając opcję “pull-spade”. 

Teraz czas zdobyć klucz. Do tin dodajemy gypsum i vial of liquid, w tej masie odciskamy klucz. Następnie odcisk wypełniamy za pomocą tin ore powder i cupric ore powder, ogrzewamy nad palnikiem. Dłutem możemy wydłubać z formy gotowy klucz. Przechodzimy przez drzwi… 

f) Sir Tinley
Prosta zagadka Sir Tinley ma zamiar sprawdzić twoją cierpliwość. Na początku rozmawiasz z nim witając się, a potem przez chwilę się nie ruszasz i koniec, możesz przejść dalej.

g) Sir Ren Itchwood
W tym pomieszczeniu Sir Ren Itchwood będzie nam mówił wiersz, wystarczy patrzyć na 1 litery na początku każdego wersu, kiedy utworzy nam się wyraz, który jest hasłem do otwarcia drzwi.

To już wszystkie zagadki, jeśli udało ci się je rozwiązać znajdziesz się z powrotem w Faladorze. Teraz rozmowa z Sir Tiffy, przyjęcie gratulacji oraz zakończenie questa. 

Gratulacje quest skończony!


Nagroda: 1QP, 1k Agility, Herblore i Prayer XP, możliwość kupowania Initiates Armour set, możliwość ustawienia respawn pointu w Falador (jeśli zginiesz, odrodzisz się w Falador zamiast w Lumbridge).

Aby przejść do tabeli z doświadczeniem z wszystkich questów, kliknij tutaj.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd