Początek Gry


Unstable Fundations (Początek Gry)

1. Po zalogowaniu się do gry porozmawiaj z Sir Vantem. Rozmowę przerwie Smok, który zabije jego pomocnika. Dowiesz się, że smok musi zostać pokonany, abyś mógł przejść do świata RuneScape.

001

2. Sir Vant poprosi cię o pomoc w zabiciu smoka, wpierw jednak musimy się rozprawić z goblinem, grzebiącym w plecaku rycerza. Podnieś rzeczy leżące za Sir Vantem, po czym naciśnij na plecak w menu gry (prawy dolny róg), następnie załóż podniesione przedmioty (klikając na nie) i naciśnij na ikonkę hełmu w menu.

002

3. Teraz czas rozprawić się z goblinem. Gdy go zabijesz, ponownie pozamawiaj z rycerzem. Włącz teraz menu questów (niebieska gwiazdka w menu) i pierwsze od góry zadanie, następnie włącz World Map (obrazek okrągłej mapy w prawym górnym rogu) i po wyłączeniu naciśnij na kompas. W rozmowie dowiesz się, że musisz podrzucić smokowi mięsko do miski, aby go uśpić, a po tym podpalić filary, by go zabić. Abyś mógł to zrobić, Sir Vant odwróci uwagę smoka.

003

4. Idź teraz przeszukaj plecak rycerza, powinieneś znaleźć tam kawałek mięsa (Drugged Meat). Następnie powinieneś dostrzec deskę (plank) leżącą na skrzyni, niedaleko plecaka. Podnieś ją i połóż na worku leżącym przy murze (naciśnij na deskę i użyj na worku).

004

5. Teraz przejdź po desce na drugą stronę. Smok cię nie zaatakuje, gdyż rycerz odwraca jego uwagę. Idź w głąb korytarza. Powinieneś zauważyć że są 3 różne pomieszczenia z miskami. Wejdź do pierwszego pomieszczenia na lewo i tam wrzuć mięso do miski (naciśnij prawym przyciskiem myszy na mięso i użyj opcji „use”, po czym naciśnij na miskę „Dragon's food bowl”). Wróć teraz do rycerza i porozmawiaj z nim.

005

6. Po rozmowie rycerz się schowa, a smok pójdzie zjeść mięso, po czym zaśnie. Porozmawiaj ponownie z Sir Vantem, po czy znowu przeszukaj jego plecak. Powinieneś znaleźć 2x Tinderbox, Clouth, 2x Fuse i Sir Vant's Oil Can. Włącz bieg i skieruj się z powrotem do pomieszczenia po lewej stronie. Tam porozmawiaj z rycerzem.

006

7. Użyj Oil Can na Clouth - w efekcie powstanie Oil Clouth. Naciśnij na to prawym przyciskiem myszy i użyj opcji „Rip”, co spowoduje rozerwanie materiału na dwie części (2x Oily rag). Przy ścianach pomieszczenia są dwa drewniane filary (Wooden pillar). Użyj na obu Oily rag i Fuse (w tej kolejności). Teraz musisz przekazać rycerzowi zapałki (najpierw użyj „Use” na Tinderbox, po czym naciśnij na Sir Vanta). Podejdź do drugiego filara, i użyj na nim zapałki. Gdy razem z Sir Vantem podpalisz filar, ucieknij z nim. Gdy filary się spalą, sklepienie zawali się i smok zgodnie z planem zginie pod gruzami.

007

8. Porozmawiaj teraz z Roddeckiem, który pojawił się po zabiciu smoka i naciśnij na znak zapytania w prawym górnym rogu. Zdejmij uzbrojenie tak jak cię prosi i oddaj przedmioty Sir Vantowi. Gdy to zrobisz porozmawiaj ponownie z Roddeckiem i powiedz mu że chcesz rozkruszyć skały tarasujące przejście (pierwsza opcja) lub zciąć winorośla (druga opcja)

008

9. Załóż otrzymany kilof lub siekiere i podejdź do zagruzowanego lub obrośniętego przejścia. Gdy spróbujesz rozkruszyć głaz lub ściąć gałęzie pojawi ci się informacja, że musisz mieć 2 lvl Mining (2 poziom górnictwa) lub 2 lvl woodcutting (poziom ścinania drzew), aby to zrobić. Naciśnij na ikonkę leveli (Stats) i drogowskaz (Obiectives) w menu oraz ponownie na znak zapytania. Gdy pojawi ci się okienko z pytaniami zadaj drugie pytanie dotyczące miningu lub woodcuttingu (How can i raise my Mining, Woodcutting level?). Dowiesz się że level możesz wbić na gruzach, pod którymi spoczywa smok lub na wystających gałęziach obok gruzów.

009

10. Kop tak długo, aż zdobędziesz 2 mining lvl, jeśli wybrałeś woodcutting, ścinaj wystające galęzie aż nie osiągniesz 2 woodcutting lvl, gdy to się stanie podejdź do przejścia i rozkrusz skałę zagradzającą je lub zetnij gałęzie. Porozmawiaj ponownie z Roddeckiem, po czym wyrzuć skały z plecaka lub kawałki galęzi. (opcja „drop”). Gdy to zrobisz, wejdź po drabinie na górę i zakończ zadanie. Zanim jednak zaczniesz grać, porozmawiaj znowu z Sir Vantem i Roddeckiem. Po rozmowach musisz ustawić sobie jakiś cel w Obiectives (opcja Random Obiective) i znowu nacisnąć na znak zapytania. Gdy to zrobisz, wyjdź z pomieszczenia i zacznij swą przygodę w świecie RuneScape!

010

011

Dodatkowo za przejście zadania otrzymujesz 1QP oraz 4 Mining Level...

... lub jeśli wybrałeś woodcutting:

Otrzymasz 1 quest point i 4 lvl woodcuttingu


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd