What's Mine is Yours


What’s Mine is Yours

Dla Dorica, krasnoludzkiego mistrz kowalstwa, nastały ciężkie czasy. Potrzebuje on Twojej pomocy, aby powiększyć swoją listę klientów i utrzymać posiadłości zatoce. Będziesz przemierzał wzdłuż i wszerz Asgarnię, bez skrupułów broniąc interesów Dorica.

Start: Doric, na północ od Falador lodestone.

1

Poziom trudności: Łatwy
Czas wykonania: Krótki

Wymagane Quest'y: brak

Wymagane Umiejętności: 

- 5 Smithing-icon Smithing

Wymagane przedmioty: brak

Zalecane przedmioty:

-mithril pickaxe lub lepszy
-aktywowane lodestony w Falador, Port Sarim i Varrocku
-zbroja i broń dla graczy z bardzo niskim combatem

Przeciwnicy:

- 4x Living rock brawler

Inne: Brak


1.Udaj się do Dorica. Dowiesz się od niego, że jego interes legł w gruzach, gdyż w ciągu ostatnich kilku miesięcy uzyskał bardzo mało zamówień, nawet od lojalnych klientów tj. Nurmorf. Co gorsza, jego syn Boric, który ukończył studia w Keldagrim i miał być w domu tydzień temu, przepadł jak kamień w wodę. Zapytany wspomnie, że jego ostatnim klientem był Sir Amik Varze, przywódca Białych Rycerzy w Falador. Następnie zasugeruj zapewnienie Sir Amikowi, że Doric jest najlepszym kowalem, aby dodać krasnoludowi potencjalnych klientów. Doric zaakceptuje Twoją propozycję.

Następnie mistrz kowalstwa powie Ci, że cienko stoi z wysokiej jakości rudą potrzebną mu do pracy. Chciałby, abyś uzyskał je dla niego, gdyż on musi czekać w domu na powrót syna.

2.Doric da Ci mapę, na której zaznaczone są miejsca, w których występują potrzebne mu rudy (zaznaczone czerwonymi kropkami). Żółtym celownikiem jest zaznaczona Twoje obecne położenie.

2

3.Udaj się teraz do Dwarven mine, znajdującej się na wschód od domu Dorica i zejdź drabiną do kopalni.

3

4. W podziemiach skieruj się na południe i zacznij kopać copper ore rocks. Pojawi się wtedy Living rock brawler. Zabij go, a otrzymasz potrzebną Ci rudę.

5.Udaj się do pozostałych miejsc zaznaczonych na mapie i w ten sam sposób uzyskaj rudy.

4

6.W kopalni obok Portu Sarim czeka Cię niespodzianka w postaci czarodzieja z zamaskowanym krasnoludem. Mag zenchantuje skałkę i przeteleportuje się, znikając bez śladu razem z krasnoludem.

5

7.Udaj się ponownie do Dorica i poinformuj go o Living rock brawlersach i tajemniczym czarodzieju.

8.Wyjmij z torby (coal bag) rudy i przetop je w piecu na wysokiej jakości bronze bar. Następnie na znajdującym się obok kowadle wykuj wysokiej jakości miecz i sztylet, po czym pokaż Doricowi. Odeśle Cię on Aksela znajdującego się w Artisan’s Workshop.

6

9.Aksel zgodzi się wykończyć bronie, ale chce, żebyś w międzyczasie pobrał raport na temat postępu prac Stena w kopalni.

10.Zejdź po schodach na dół. Zobaczysz chodzącego Stena. Poinformuje Cię on, że ze względu na częste zapadliska potrzebuje większego wsparcia.

7

11.Powiedz Akselowi o problemie Stena, odda Ci on gotowe bronie.

12.Udaj się do zamku w Fallador i porozmawiaj ze Squire Cerlynem.

8

13.Podczas krótkiej scenki okaże się, że zamaskowanym krasnoludem był syn Dorica. Przyprowadzisz go do domu. Niestety, pomiędzy ojcem i synem wybuchnie kłótnia. Twoim zadaniem jest pogodzić krasnoludy, wybierając tematy, które pomogą zażegnać kłótnie. Pamiętaj, jeśli się pomylisz, zawsze możesz spróbować jeszcze raz.

9

14.Po zażegnaniu kłótni, krasnoludy otworzą ponownie firmę Doric&Syn. Potrzebne im są jednak rzeczy, które posłużą za reklamę. Ich wykonanie, jak zwykle, przypadnie Tobie. Zejdź więc na dół.

10

15.Zniszcz skały blokujące drogę i wykuj na kowadle rzeczy potrzebne do reklamy (ornamental chainbody, ornamental platebody i shop sign).

11

16.Po wróć do Dorica. Ukaże Ci się krótka scenka, na której Doric oficjalnie otwiera swój biznes.

12

17.Gratulacje! Zadanie wykonane!

13


Nagroda: 1 Quest Point, 1000 mining xp, 400 smithing exp, Gofannon amulet, 180 coins, dwa klucze do Treasure Hunters.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd