Tworzenie Postaci


Tworzenie Postaci


Ten artykuł powstał w celu pokazania krok po kroku, jak prosto tworzy się postać w RuneScape.

Do gry RuneScape można dostać się przez wiele stron takich jak miniclip.com, lecz najkorzystniej jest używać strony domowej www.RuneScape.com.

001

Po wejściu na stronę domową gry najedź kursorem na „Play Now” w Menu nad logiem i wybierz opcję „New User”.

002

Chwilę po wybraniu opcji, zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracji nowego konta. W polu tekstowym opisanym „Your Username” wpisz nick (nazwę) jaki ma posiadać twoja postać, lecz dobrze się nad nią zastanów, bo w przyszłości będziesz mógł go zmienić tylko posiadając płatną subskrypcję "Member". W oknie „Your Password” wpisz unikalne hasło, które będzie zabezpieczało twoją postać, po czym wpisz je jeszcze raz w polu niżej (dla potwierdzenia). Pamiętaj aby nie zapomnieć wcześniej podanego hasła, ani nikomu go nie podawaj. Następne pole dotyczy daty urodzenia, jeżeli data będzie wskazywała na mniej niż 13 lat, zostanie zablokowana możliwość pisania na czacie publicznym i do porozumiewania się będziesz mógł używać jedynie quick czatu. Ostatnią opcją jest wybór kraju, automatycznie powinna być widoczna Polska (Poland), a jeżeli tak nie jest znajdź ją w spisie i naciśnij „Continue” aby przejść dalej.

003

Dodam jeszcze, że jeżeli wpiszesz nazwę postaci niespełniającą kryteriów, lub która jest już zajęta, okienko zostanie podświetlone na czerwono, musisz wtedy wpisać inny nick lub trochę zmienić aktualny.

004

Następnym krokiem jest podanie adresu email, wpisz go w obydwa okna (drugie służy do potwierdzenia adresu tak samo jak przy haśle) i zaznacz 2 opcje w dole okna.. Kiedy już wszystko jest wypełnione naciśnij „Create Account”.

005

Jeżeli wszystko dobrze wypełniłeś, pojawi się informacja, że Twoje konto zostało utworzone. Aby rozpocząć grę, naciskamy „Play RuneScape”.

006

Musisz chwile zaczekać, aż załaduje się gra, jeżeli nie pojawiła ci się taka informacja i gra się nie ładuję sprawdź, czy masz zainstalowaną aplikację „Java”. Jeżeli nie, to musisz ją ściągnąć i zainstalować. Najbezpieczniej i najkorzystniej jest pobrać ją z strony domowej www.java.com.

007

Jeżeli masz wszystko zainstalowane, gra powinna się w miarę szybko załadować, po czym zobaczysz okno gry. W zależności od tego, czy masz wykupioną subskrypcję „Member” logujesz się (Log in) do gry darmowej (Free Game), albo do gry płatnej (Member Game).

008

Teraz wpisz nazwę i hasło postaci w odpowiednie pola. Gdy to zrobisz, ponownie wybierz opcje „Log In” lub po prostu po wpisaniu hasła, wciśnij klawisz „Enter”.

009

Po zalogowaniu do gry ukaże ci się „Lobby”, dzieli się ono na 5 części.


Cz1. Player Info

Tutaj dowiesz, się z jakiego IP logowałeś się ostatnim razem, oraz kolejno znajdziesz informacje o:
- Email Registration (Inf na temat twojego adrsu e-mail, możesz również, go zmienić),
- Recovery Questions (możesz założyć lub usunąć pytania umożliwiające ci odzyskanie postaci, w razie jej kradzieży),
- Massages (Wiadomościach nadanych do ciebie przez Jagex, możesz przejść również do swojego centrum wiadomości),
- Member Credit (Inf o twojej subskrypcji, możesz przejść do formularza jej zakupu lub przedłużenia).

Możesz tutaj się również zalogować na losowy świat lub jeden ze swoich ulubionych, naciskając na „Click Here To Play” lub numer jednego z 2 ulubionych światów w dolnej części Lobby.

010


Cz2. World Select

Tutaj znjadziesz wszystkie informacje na temat światów, na których możesz grać. Dane możesz zawsze odświeżyć, naciskając na „Refresh” w lewym górnym rogu menu. W prawym górnym rogu dowiesz się, na jaki świat zalogujesz się w danym momencie.

011.1 - Naciskając na zielony znaczek, możesz oznaczyć dany world jako „ulubiony”, będzie się on wtedy pokazywał w menu gry, a w hierarchii światów trafi on na samą górę. Gdy zaś będziesz chciał odznaczyć świat, wystarczy nacisnąć na czerwony znaczek. Można oznaczyć maksymalnie 2 światy jako ulubione.

011.2 - Worldy przeznaczone dla kont bezpłatnych ( Free - f2p ) są oznaczone srebrną gwiazdką, tuż obok numeru świata, zaś dla graczy płacących za grę ( members - p2p ) są oznaczone złotą gwiazdką. Ich podział słowny znajdziesz w kolumnie „Type”.  Gracz f2p nie ma dostępu na żaden z światów dla graczy p2p.

- W komunie „Players” zobaczysz, ilu ludzi gra na danym świecie oraz ewentualnie, czy jest on pełny (Full, czyli gra na nim równo 2000 graczy).

- W kolumnie środkowej „Location/Activity” dowiesz się do jakiej narodowości został przypisany dany świat oraz do czego aktualnie są używane światy nieprzypisane do żadnych narodowości.

011.3 - Workiem z symbolem dolara są określone światy na których można używać opcji LootShare, opcja ta jest przeznaczona dla klanów, powoduje ona, że kiedy parę osób atakuje jednego potwora, itemy ( przedmioty ), które miałyby z niego wypaść są generowane losowo i otrzymuje je jeden z członków zespołu, a nie jak dotychczas - najlepszy gracz. Jeżeli dany świat posiada tę opcję, będzie widoczny w tej kolumnie zielony ptaszek, zaś jeżeli nie posiada zobaczysz czerwonego iksa.

- Ping określa jakość połączenia, czym wyższa jest liczba, tym gorsza jakość połączenia z serwerem.

011


Cz.3 Friends Chat

Ta część, jak nie trudno się domyśleć, dotyczy twoich znajomych w grze. Tutaj masz podgląd do swojej listy znajomych/przyjaciół oraz graczy ignorowanych. Możesz dodawać graczy do obu list za pomocą opcji „Add Friend” i „Add Name” oraz za pomocą opcji „Remove Friend” i „Remove Name” ich usuwać. Pod oknem rozmowy możesz także ustalić, kto ma widzieć twoją obecność w grze/lobby (Everybody – wszyscy; Friends – tylko znajomi; Nobody – nikt).

012


Cz.4 Clan Chat

Aby zacząć rozmowe na Czacie klanowym, musisz nacisnąć „Join Clan Chat” i wpisać nazwę czatu, na który chcesz wejść i nacisnąć „Ok”.

013

Jeżeli poprawnie wpisałeś nazwę, powinieneś zostać zalogowany i możesz już rozmawiać z innymi graczami na danym czacie. Dokładny opis Clan Czatu znajdziesz Tutaj.

Zapewne zauważyłeś czerwoną chmurkę z trzema znaczkami tuż nad ulubionymi światami w tej i poprzedniej części Lobby. Jest to Report Abuse, opcja ta umożliwia zawiadomienie Jagex, jeżeli jakiś gracz zachowuje się w sposób łamiący regulamin gry. Jeżeli zauważysz kogoś takiego, użyj tej opcji, wpisz jego nick i wybierz opcję opisującą jego przewinienie.

014


Cz.5 Options

Tutaj możesz ustawić Jakość obrazu, jego wielkość (Dla graczy f2p są dostępne tylko 2 pierwsze możliwości, tryb Fullscren nie posiadający reklamy nad oknem gry jest dostępny tylko dla graczy p2p), ogólne ustawienia obrazu (dokładny opis znajdziesz Tutaj), dostosować głośność wybranych elementów muzyki w grze oraz włączyć lub wyłączyć Animacje widoczną za Lobby.

015

Zaloguj się teraz na wybrany świat, pokaże ci się okno ustawień postaci. W oknie wybieramy pleć postaci (niezależnie od naszej płci, postać możemy wybrać męską albo żeńską), a za pomocą opcji po lewej stronie jej wygląd. Możemy także użyć opcji "Preset" dzięki której postać pokaże nam się w jednym z wielu proponowanych wyglądów.

016

Pierwsza opcja "Skin" umożliwia nam wybór odcienia skóry.
Opcja druga "Hair" umożliwia wybór wyglądu włosów oraz ich kolor.
Opcja trzecia "Beard" pozwala podobnie jak wyżej na wybór rodzaju i koloru brody.
Opcja czwarta "Top" umożliwia wybór wygląd klatki piersiowej.
Opcja piąta "Sleeves" pozwala na wybór rodzaju i koloru rękawów.
Opcja szósta "Hends" pozwala na wybór rodzaju nadgarstników.
Opcja siódma "Legs" umożliwia wybór rodzaju i koloru spodni.
Opcja ósma "Feet" pozwala na wybór wyglądu i koloru butów.

Wygląd postaci oraz jej głowy widać na ilustracjach po prawej stronie. Jeżeli już wszystko ustawiłeś tak, jak chcesz naciśnij „Confirm”. System automatycznie zada nam pytanie, czy akceptujemy swój wygląd, jeżeli chcesz możesz wybrać „No” i powrócić do opcji wyglądu aby coś zmienić. Jeżeli wszystko jest tak, jak ma być naciśnij „Yes” (pamiętaj jednak, że niektórych rzeczy nie będziesz mógł już zmienić). Wszystkie informacje o zmianach wyglądu podczas gry znajdziesz tutaj.

Zanim jednak zaczniesz grać, pojawi ci się okienko kontroli, gdzie znajduje się instrukcja opisująca sposób poruszania się w świecie gry. Wystarczy, że naciśniesz na to co widoczne jest na ilustracji (czyli wszystkie 4 strzałki, lewy przycisk myszy oraz połączenie Ctrl + lewy przycisk myszy) aby okienko znikło oraz żebyś mógł zacząć grać.

017

Zanim jednak przejdziesz do świata ogólnodostępnego, musisz przejść początkowe zadanie, jego opis znajdziesz Tutaj.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd