Faruq's Tools for Games


Sklep Faruq'a jest dostępny dla wszystkich graczy.


Wstęp: W Al Kharid pojawił się nowy handlarz, rzucając wyzwanie monopolowi Ali'ego Morrisane. Jednak, co ciekawe, Ali wydaje się nie mieć nic przeciwko. Ten nowy sprzedawca bowiem, którego nazywają Faruq'iem, oferuje tak nietypowe sprzęty, że nawet tak sławny kupiec jak Ali nie może się z nim równać.
Sklep Faruq'a nazywa się Faruq's Tools for Games (dosł. narzędzia do gier) i można się w nim zaopatrzyć w różnorakie rzeczy przydatne podczas zabaw, gier, imprez z przyjaciółmi lub z klanem, takich jak np. wyścigi, zabawa w chowanego czy po prostu podjęcie decyzji co dalej robić.


 

  

Lokalizacja: Północny skraj Al-Kharid, stoisko obok kramu Ali'ego Morrisane
Narzędzia Faruq’a: Rzeczy kupione u Faruq'a mogą być używane przy podejmowaniu decyzji (w drodze losowania), mierzeniu czasu, znaczeniu miejsca czy trasy, a nawet przy klanowych głosowaniach. Wszystkie one są dostępne po przystępnych cenach, więc warto się  nie zaopatrzyć, bo są przydatne przy różnego rodzaju imprezach.

 

 

Dokładne informacje o każdej rzeczy sprzedawanej przez Faruq'a znajdują się w dostępnej za 1gp książce pt. "Toolonomicon Faruq".

 

NARZĘDZIE OPIS

Dice bag
Torba z wieloma typami kostek do gry. Możesz wybrać jedną z wielu kostek (od jednej sześciobocznej z numerami 1-6 do dwu dziesięciobocznych z numerami 1-100).
Przydają się one do losowań, wyborów, podejmowania różnych decyzji
czy to prywatnie, w gronie przyjaciół, czy w klanie.
Aby włożyć tą torbę do banku trzeba najpierw schować do niej kostki (opcja "put away").

Magic skullball
Magic Skullball to mówiąca czaszka, która pomaga w podejmowaniu decyzji na drodze losowego wyboru. Można ustawić cztery typy odpowiedzi: "Tak/Nie", "Dłuższe odpowiedzi", "Minigry", "Kolory". Po ustawieniu typu odpowiedzi można przeprowadzić prywatne lub klanowe losowanie.
Przydatna rzecz, gdy w grupie nie zgadzacie się co do tego, co robić lub sam nie wiesz co wybrać.
Przed włożeniem czaszki do banku trzeba ją zresetować używając opcji "reset".

Rings of seeking *
  Pierścienie do zabawy w chowanego. Założone na palec dają następujące efekty:
 Ring of seeking (hide) alarmuje, że zbliża się gracz z ring of seeking (seek), czyli szukający.
Ring of seeking (seek) alarmuje, że w pobliżu znajduje się gracz z ring of seeking (hide), czyli ukrywający się.
Ring of seeking (both) informauje gracza, który go nosi, gdy w pobliżu są gracze, którzy także noszą rings of seeking, niezależnie jakiego rodzaju. "Both" oznacza, że działa on w obie strony.


Marker seeds
Z nasion tych wyrastają rośliny, których można używać podczas zabawy w chowanego lub do oznaczania trasy wyścigu. Muszą być one oddalone od siebie o conajmniej 10 pól  i nie mogą być zbyt często sadzone przez osoby z tego samego klanu. Mogą je usunąć tylko osoby, które je posadziły, kapitani tego samego klanu lub właściciele czatu klanowego. Automatycznie znikają same po 20 minutach od zasadzenia, lub po wylogowaniu się gracza, który je zasadził.
Tymi roślinami można po prostu oznaczać dane miejsca, ustawić je tak, by wskazywały któryś kierunek świata lub kierunek, w którym skierował się gracz, który zasadził roślinę.

Ticker
Pomocny przy wszelakich rachubach i zapamiętywaniu różnych numerów podczas gry. Jedno kliknięcie dodaje jedną liczbę do rachunku. Możesz sprawdzac go sam lub ogłaszać wynik klanowi.
Ticker musi zostać zresetowany przed włożeniem do banku.

Empty bag caller *
Empty bag caller to narzędzie, przy pomocy którego można ogłosić klanowiczom, że nie ma się nic w plecaku (opcja "read pack"), nie ma się założonego żadnego ekwipunku (opcja "read worn") lub obydwie te rzeczy naraz (opcja "read-both"). Jeżeli będziesz mieć jakąkolwiek rzecz, a użyjesz którejś z tych opcji pokaże się komunikat, że próbujesz oszukać.
To narzędzie jest przydatne podczas różnego rodzaju bitew, czy to bez ekwipunku, jedzenia, napojów czy broni ukrytych w plecaku.

Timepiece
Typowy stoper do odliczania czasu. Kupiony jest ustawiony na zero (stopped). Po rozpoczęciu odliczania zmienia status na "running", po zatrzymaniu na "paused" a po zresetowaniu na "stopped".
Stoper może być przydatny podczas wykonywania wielu czynności, np. podczas wyscigów czy liczenia czasu potrzebnego na zdobycie danej ilości doświadczenia.
Opcja "read time to clan" pozwala odczytać zapis stopera na czacie klanowym.
Aby włożyć stoper do banku konieczne jest zresetowanie go.

Racing boots *
Buty wyścigowe na nogach uniemożliwiają rozpoczęcie wyścigu przed wyznaczonym czasem i dają pewność, że wszyscy noszący je zawodnicy będą mogli wystartować równocześnie, po daniu sygnały przez gracza ze starting horn (patrz niżej w tabeli).
Uwaga: Nie możesz pojedynkować się na Duel Arenie mając te buty na nogach!

Starting horn *
Starting horn jest uzywany do dawania sygnału do rozpoczęcia wyścigu i używa się go razem z racing boots (patrz wyżej w tabeli). Gdy osoba go posiadająca zadmie w niego pojawi się mały imp - Master of Races (Mistrz Wyścigów), który będzie odliczał sekundy do początku biegu używając znanych słów: "ready, set, go!".
Niektóre klany używają tego rogu do wydawania sygnału rozpoczynającego walkę (wtedy już oczywiście bez noszenia racing boots).

Voting hat *
Czapka ta przeznaczona jest do wszelkiego rodzaju głosowań, bo zmieniać kolory (czerwony i niebieski) zależnie od woli gracza. Orb of counting (patrz niżej w tabeli) może zostać użyty do policzenia głosów oddanych na daną opcję, wyrażonych poprzez kolor czapki.

Orb of counting *
Orb of counting jest używany do liczenia głosów wyrażonych poprzez użycie voting hats (patrz wyżej w tabeli). Wyniki są pokazywane w nastęujący sposób: ile czapek było niebieskich, ile czerwonych, ile klanowiczy nie miało włożonej czapki, ilu bło nieobecnych i ilu na innym świecie.

Orb of oculus
Rodzaj kamery pozwalającej całkowicie kontrolować widok w grze. Pełny opis niżej.

* - rzeczy z tym znaczkiem mogą być używane tylko, gdy jest się w klanie

 

Rzeczy ze sklepu Faruq'a, którymi można handlowac z innymi graczami: magic skullball, ring of seeking (both), racing boots, starting horn, voting hat,
Orb of Oculus: Orb of Oculus został dodany do sklepu Faruq'a 1 lutego 2010 w związku z drugą edycją konkursu RS Machinima (dotyczy on filmów z gry) w celu ułatwienia nagrywania materiałów video w grze. Jest on rodzajem kamery, dostępnej dla wszytkich graczy i kosztującej 20gp.
Orb of Oculus jest bardzo przydatny przy nagrywaniu filmiku w grze, bo pozwala zrobić ujęcie z każdej perspektywy. Oczywiście zauważ, że nie oferuje on samej możliwości rejestrowania materiału wideo (ciągle musisz mieć na swoim komputerze odpowiednie oprogramowanie), a pomaga w odpowiednim ustawieniu obrazu w oknie gry.

 

Aby użyć Orb of Oculus musisz trzymać go w ręku i wybrac opcję "Gaze Into". Wtedy włączy się tryb "aim mode", w którym postać jest nieruchoma, a kieruje się tylko ruchami kamery. W tabeli poniżej podane są funkcje dostępne w „aim mode” orb’u i klawisze, za pomocą których się nimi steruje.

KLAWISZ FUNKCJA
 W, S, A, D  Poruszanie kamerą - odpowiednio: północ, południe, zachód, wschód
 Q, E  Poruszanie kamerą - góra (Q), doł (E)
 "Strzałki"  Obracanie widoku
 Esc  Wyjście z trybu kamerowania
 F1 (Function 1)  Włączenie/wyłączenie trybu "focus" (zbliżenia)
 F2 (Function 2)  Włączenie/wyłączenie czatu
 Spacja  Włączenie/wyłączenie okna pomocy

© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd