Sklepy


 

Wstęp


W całym RuneScape jest rozproszone wiele sklepów, gdzie można kupić i sprzedać przedmioty. Większość sklepów specjalizuje się w określonym rodzaju przedmiotów, na przykład, sklep z mieczami będzie tylko kupować i sprzedawać miecze. Oprócz tych specjalistycznych, istnieje też kilka "ogólnych sklepów", które będą kupować i sprzedawać niemal wszystko. Jednakże w ogólnym sklepie kupujesz za większą cenę niż sprzedajesz.
 
Aby uzyskać dostęp do sklepu, musisz porozmawiać ze sklepikarzem w sklepie i wybrać opcję handlu. Alternatywnie, można kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać "Trade", ta opcja poprowadzi cię prosto do ekranu sklepu bez jakiejkolwiek wcześniejszej rozmowy.


W innym przypadku, gracze używający opcji ustawienia myszki z dwoma przyciskami mogą nacisnąć ppm wybrać opcję "Trade" (handluj) by przejść prosto do interfejsu sklepu, bez odbywania konwersacji ze sklepikarzem. gracze z ustawieniem myszki jednoprzyciskowym mogą kilknąc na sprzedawcy i wybrać opcje trade. pojawi się okno, jak jedno z poniższych. Klikając LPM na dowolnym przedmiocie wyświetli menu po prawej stronie, w miejscu twojego ekwipunku przedstawiające informacje o przedmiocie, statystyki walki, gdzie może zostać założony i czy posiadasz odpowiednie wymagania aby go używać.


Okno sklepu z otwartym menu "right-click"


Okno sklepu z towarami graczy


 


Asortyment


Okno handlu pokazuje wszystkie przedmioty, które można kupować i sprzedawać, podzielone są na dwie części główne sklepu, oraz graczy. Np. Jakiś gracz sprzedaje łuki do sklepu. Trafia to do części z rzeczami wystawionymi przez graczy.
 
W głównej karcie, zobaczysz, że każdy przedmiot ma symbol nieskończoności obok. Oznacza to, że istnieje nieograniczona dostawa tych przedmiotów. W kracie gracz, każda pozycja posiada numer, który wskazuje na ilość jaka jest na stanie sklepu, którą , możesz kupić. Jeśli nie ma numerka obok przedmiotu, to kupuj go jeżeli go potrzebujesz, bo to ostatnia sztuka i w każdej chwili, ktoś może ci go zabrać sprzed nosa.
 
Za każdym razem, gdy coś nowego pojawi się w magazynie sklepu od razu zostanie wyświetlone na ekranie, dzięki czemu zawsze wiesz, co można kupić.
 
Klikając lewym przyciskiem myszki na przedmiot w tym ekranie możesz szybko sprawdzić jego cenę. Możesz również kliknąć w przedmioty w twoim plecaku, aby sprawdzić ile gotów jest zapłacić sklep za nie, jeśli są oczywiście na sprzedaż.
 
Cena kupna niż sprzedaży nie jest taka sama, ponieważ sklep kupuje przedmioty taniej niż sprzedaje, bo musi osiągać jakieś zyski! Należy pamiętać, że niemal na pewno uzyskasz niższą cenę, kupując przedmioty z karty gracza.
 
Dla graczy używających ustawienia wieloprzyciskowego, prawy przycisk myszy na przedmiocie otwiera listę z kilkoma opcjami value (wartość), examine (szczegóły o przedmiocie) i buy (kup) i różne liczby wskazujące ile możesz kupić przedmiotu, który wybrałeś. Jeśli chcesz sprzedać rzeczy z twojego plecaka, wystarczy kliknąć na przedmiot, który chcesz sprzedać, oraz wybierz jego ilość.
 
Osoby używające systemu jednoprzyciskowego zawsze będą miały wyświetlaną listę.
 
Jeśli jest to sklep ogólny, to  w prawym górnym rogu okna będzie kona garnków. Inaczej niż w specjalistycznych sklepach, które będą kupować tylko przedmioty z danej dziedziny, sklepy ogólne skupują prawie wszystko.Ceny


Ceny przedmiotów, które sprzedajesz w sklepie są dynamiczne, nie są statyczne. Ceny są ustalane przez poziom zapasów i ich wartości rynkową. Na przykład, jeśli sprzedajesz dziesięć przedmiotów do sklepu, możesz uzyskać 5gp za pierwsze trzy, 4gp za następne 5 i 3 gp za ostatnie dwa. Następne rzeczy, który będziesz sprzedawał będą kosztowały już 2 gp za sztukę. Więc jeśli sprzedasz kolejne dziesięć tych samych przedmiotów do sklepu, otrzymasz mniej pieniędzy.
 
Ceny w sklepie są często dostosowane do zmiany cen w Grand Exchange. Ma to zapobiec kupowaniu przedmiotu w sklepach i sprzedawaniu je z zyskiem w Grand Exchange, lub odwrotnie.
 
Kupując przedmioty, powiedzmy, dziesięć sztuk danego przedmiotu, a w sklepie jest tylko 5 sztuk, zapłącisz tylko za te 5, ponieważ tylko tyle jest dostępne w tym czasie. Zawsze zapłacisz cenę rynkową za te przedmioty.

© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd