Doradcy i instruktorzy


Pomocni ludzie w Lumbridge

Instruktorzy walki w LumbridgeStawiając swoje pierwsze kroki w świecie RuneScape, niemalże wszyscy zastanawiają się od czego najlepiej zacząć. Świat gry jest ogromny i nowi gracze nie bez podstaw mogą czuć się zagubieni, więc trochę początkowych informacji i porad może się przydać.

Na szcęście Lumbridge jest pełne ludzi, którzy chętnie służą pomocą. Przykładowo, można zajrzeć do domu Lumbridge Sage (mędrzec), który nie ma sobie równych w wiedzy o okolicznych obszarach. Dobrze zrobisz, jeśli odwiedzisz go i popytasz o topografię i historię okolicy.

 


 

 

  Są także inni, chętni do pomocy mieszkańcy Lumbridge. Ikona znaku zapytania na mapie świata (taka jak na obrazku obok) oznacza miejsce, gdzie znajduje się osoba z chęcią udzielająca darmowych porad na wybrany temat.

Ponadto, sklepy w Lumbridge oferują darmowe próbki różnych narzędzi i towarów. To może okazać się przydatne, gdy nie masz dość pieniędzy, by kupić sobie potrzebną rzecz. Są to następujące sklepy:
- Bob's Brilliant Axes
- Lumbridge fish supplies
- Lumbridge general store

Lumbridge jest też domem instruktorów sztuk walki znanych w RS: trzech entuzjastów, którzy są szczęśliwi, gdy mogą dzielić się swoją wiedzą i szkolić początkujących wojowników. Jednak trzeba pamiętać, że obszar szkoleniowy nie zastępuje prawdziwego treningu i zdobyte tam doświadczenie będzie dużo mniejsze niż podczas prawdziwych walk z żywymi przeciwnikami. Instruktorów tych można znaleźć zaraz na północ od zamku Lumbridge.

Jest wielu innych ludzi chętnie dzielących się wartościowymi informacjami, trzeba tylko zdobyć się na odwagę i zacząć odkrywać świat RuneScape, rozmawiając z każdym napotkanym człowiekiem.

Aby zdobyć informacje o danych umiejętnościach, przejdź do menu umiejętności.

 

 

Doradcy

Advisor System Ukończenie początkowej misji gry - Unstable Foundation daje dostęp do Roddeck'a, którego możesz zobaczyć poprzez jedno kliknięcie na przycisku doradcy (advisor button).  Guzik ten (ikona pytajnika) znajduje się obok minimapy, w prawym górynm rogu okna gry (ikona pytajnika) albo w sekcji menu dotyczącej celów (objectives).Kliknięcie na tym znaku zapytania otwiera okno systemu doradzctwa (advisor system): listy zagadnień, które Roddeck uważa za interesujące dla ciebie w danej chwili (na podstawie twojej aktualnej lokalizacji, zajęcia, poziomów a nawet posiadanych rzeczy). Roddeck ma dużą wiedzę na wiele rónych tematów, od umiejętności, do walki, od zarabiania do banków, od odzyskiwania zdrowia do zakopywania kości. Tak więc kiedy zaczynając grę będziesz potrzebował w związku z czymś pomocy, to sprawdź najpierw, co oferuje ci Roddeck.


Porady oferowane przez Roddeck'a mają cztery oddzielne formy. Pierwsza z nich polega na zwykłym kliknięciu "Zapytaj Roddeck'a o radę" pod wybranym tematem w oknie Advisors System.
Inna forma pomocy to link "Przecytaj więcej na stronie gry", który otworzy nową kartę/okno przeglądarki z odpowiednią stroną Knowledge Base RuneScape.
Kolejna forma to przewodniki, które krok po kroku objaśniają różne czynności, np. "Jak używać konta bankowego" (zostaniesz skierowany do najbliższego banku i dowiesz się jak zdeponować rzecz w banku i potem ją wyjąć). Takie przewodniki są dostępne jednak tylko na ograniczonym obszarze, w którym zaczyna się grę.
W końcu Roddeck oferuje strzałkę prowadzącą do danego obszaru. Jeśli chcesz znaleźc dobre miejsce do łoweinia ryb, wydobywania minerałów lub po prostu otrzymać jakieś darmowe rzeczy, możesz pokierować się strzałką, która pojawi się zarówno na minimapie jak i mapie świata i wskaże kierunek do wyznaczonego miejsca.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd