Notatki Yewnock'a o kryształach


Notatki Yewnock'a o Elfach

Kiedy tworząc nowe anty-iluzyjne urządzenie dla Tree Gnome Village w notatkach ojca znalazłem jakieś interesujące skrawki o magii elfów.
Wiedza, którą mój ojciec zebrał od elfów jest fascynująca,
wyrazy uznania dla jego uroku i cierpliwości- to nie jest łatwe,
by przekonać stworzenia tak długowieczne jak elfy, aby dostać się do rzeczy!
Ojciec pokazał, że małe kryształowe nasiona mogą zostać wyhodowane w więcej niż
jeden zaczarowany artefakt. Jest o wiele więcej sposobów na stworzenie
magicznych rzeczy, niż te które zna większość gnomów. Wygląda na to że, używając nieruchomego przedmiotu, takiego jak intonujący mechanizm (np. śpiewające miski), może tylko wyprodukować jeden typ rzeczy - tonacja pierścienia miski definiuje naturę kryształowego przedmiotu, który się kształtuje.
Odkąd kilku elfów potrafią użyć własnych głosów, by umodelować kryształ, mogą modulować swoją intonacje, by utworzyć wiele różnych rzeczy.
Ojciec słyszał je i opisał jako najpiękniejsze piosenki, które kiedykolwiek usłyszał
- to musi być niesamowite, by usłyszeć, jak prawdziwy człowiek intonuje pieśń. Podejrzewam, że to jest zdolność, którą elfy trzymają dla siebie. My, śmiertelnicy z konieczności musimy polegać na tych statycznych urządzeniach by śpiewały dla nas. To też wydaje się jasne, że, jeśli " przeciążysz" kryształowy element poprzez wydawanie z siebie tego samego monotonnego śpiewu oprócz głośniejszego niż normalny, kryształ może zamienić się z powrotem w nasionko. To zdarzy się tak czy owak, jeśli magia będzie wyciekać. Mój ojciec zauważył, że różnych rozmiarów nasiona są użyte przez elfy do różnych rzeczy. Większe zostały użyte do broni, a mniejsze do narzędzi.
Ojciec miał jeden mały kryształ, zamienił go w kryształową piłę, bardzo przydatną.
Pomyśleć, że to samo nasionko mogłoby zostać zamienione w inne o podobnych rozmiarach przyrząd przy właściwej intonacji. Jeden inny ciekawy punkt, który ma w notatkach - skoro śpiewająca miska jest też kryształem elfa - jeśli wiesz jak utworzyć właściwą piosenkę, mogłeś użyć miski śpiewu, by zrobić inny śpiewający puchar. Ktoś kto potrafi stworzyć jakiś inny typ artefaktu albo urządzenia, które mogłoby się samo intonować, muzyczny instrument na przykład, jednak jaka inną korzyść przyniosłaby intonująca maszyna oprócz modelowania kryształu był nadal nieznana dla mojego ojca, chociaż sądzę że mógł zrobić jakieś eksperymenty w tej sprawie.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd