Podstawy magii


Podręcznik Mistycznych Umiejętności

Ten elementarz jest składany od lat naszego badania do sztuk nadnaturalnych powszechnie znanych jako " magia".
Wszyscy, którzy chcą przejść na wyższy poziom na Astralnej ¦cieżce powinni przeczytać ten podręcznik, aż pojmą że ich możliwości mogą być w pełni osiągnięte.

Rozdział 1: Mity i Błędne zrozumienia


Te rodzinne historie nasi ludzie będą znali jako źródło " magii" to zawsze było kontrowersyjnym wyjściem.
Nasi przodkowie Fremennik wierzą, że " magia" była w posiadaniu bogów i, że gdy jej używamy możemy stracić dużo więcej niż zyskać;
My oczywiście jesteśmy bardziej uświadomieni, ale powinniśmy użyć wszystkich dostępnych informacji dla naszej własnej poprawy.

Poza jakimiś etycznymi albo moralnymi kwestiami otaczającymi magie jednakże, klucz tkwi w pytaniach:
Czym dokładnie jest magia?
Inne oczywiste pytanie:
Skąd dokładnie to pochodzi?

Zamierzam wyjaśnić tutaj w jakiś sposób oba z tych pytań są właściwie tym samym pytaniem wyrażone w inny sposób.
Pierwsze główne błędne zrozumienie łączące się z magią są kamienie, które używamy do naszej sztuki jakimś sposobem zawierają magię w sobie.
Chociaż z grubsza poprawnie jest sądzić że magia działa na krańcu naszego zrozumienia o twoim potencjale i przeszkadza ci osiągając czyny bohaterskie do których jesteśmy wszyscy zdolni.
Właściwie " kamienie runiczne", które kształtujemy do naszych celów służą raczej do skupienia twojej wiedzy niż do zdobywania jej.
Krótka historia jak runy zostały pierwszy raz odkryte, to powinno cię bardziej uświadomić.

Ponieważ wszyscy wiemy, o opowieściach opowiedzianych w Tajnym Tounge, że " magia" po raz pierwszy została odkryta na tych ziemiach przez V ------- kiedy on przypadkowo potknął się na Kamieniu J--.
Kamień nie był wyraźnie z tego świata i zwykłe dotknięcie tego czegoś odblokowało coś w umyśle V -------.
Ponieważ wiemy, że, kamień natychmiast został usunięty przez te siłę, które chodzą wyższą Astralną ¦cieżką niż my sami, ale jego istnienie ukazało V ------- możliwości które nigdy nie przyszły by do głowy naszemu rodzajowi wcześniej.

Jego trwające całe życie poszukiwania kamienia ujawniło jego ostateczne przeznaczenie i mity sugerują, że kamień może jeszcze nadal leżeć gdzieś na tym świecie, ale on odkrył coś o ogromnym znaczeniu, w jaskiniach gdzie pierwszy raz znalazł kamień; te żywe skały, które go otoczyły zostały subtelnie zmienione przez jego obecność. Skały w kontakcie z Kamieniem J-- zyskały pragnienie, by być czymś czym nie były, V ------- odkrył że skupiając myśli na nich on mógłby przekształcić je całkowicie na krótki okres czasu w prawdziwy element wszechświata.
To jest zwykła salonowa sztuczka, jak wiele naszych początkujących zrobiło tę samą rzecz tak oczywistą jak dzieci bawiące się zimnymi ogniami nocą. V ------- wiedział to ,powinien być w stanie by oddziałowywać na trwałą zmianę na tych kamieniach, on mógłby mieć dostęp do absolutnych mocy bogów!
I w ten sposób stworzył Astralną ¦wiątynię.
To była pierwsza i do tego dnia czcimy tych którzy przeszli przed nami po Astralnej ¦cieżce i zapobiegamy to rozpadania się w totalną ruinę, którą ten wymiar wywołał jego kopią.

Przez regularnie skupianie woli na ogromnej istocie dolmen, przez pewną liczbę mieszkańców równocześnie, dolmen w końcu został uświadomiony, że jest czymś, czym nie był. Astralne Runy, symbol naszej istotnej drogi życia, to jest świadectwo do czego są zdolne jeśli znajdziemy zrozumienie.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd