Tears of Guthix


Wprowadzenie: Tears of Guthix jest bardzo ciekawą mini grą, ponieważ zdobyte w niej doświadczenie może zostać użyte tylko do podwyższenia najmniejszego level’u. Można ją wykonywać dopiero po ukończeniu quest’a o takiej samej nazwie.

W tą mini grę można grać tylko raz na tydzień, pod warunkiem, że przez czas od ostatniej gry zdobędzie się 100k exp w którymkolwiek skill’u lub 1 quest point (można to sprawdzać w quest journal’u tejże misji).


Ekwipunek: Trzeba wziąć ze sobą następujące rzeczy:

-  bullseye lantern (lampa) lub candle (świeca) lub torch (pochodnia) koniecznie zapalona (przy pomocy tinderbox)  – źródło światła NIEZBĘDNE do przeżycia w ciemnościach Lumbridge Caves

- spiny helmet – hełm od slayer master’ów do ochrony przed wall beasts (łapy wystające ze ścian, które potrafią mocno przyłożyć). Nie musisz go zabierać jeśli masz wysoki lvl i weźmiesz jakieś jedzenie lub gdy wykonałeś misj Lost Tribe i możesz iść inną drogą - z piwnicy zamku w Lumbridge.

- teleport runes – opcjonalne, dla szybkiego powrotu

Uwaga: W przypadku innego źródła światła niż bullseye lantern koneiczne jest wzięcie ze sobą tinderbox, ponieważ w przypadku spadnięcia z kamieni do wody ogień może zgasnąć!

Lokalizacja:

Tears of Guthix znajduje się w grocie w podziemiach bagien Lumbridge - Lumbridge Caves. Wejścia do niej strzeże wąż o imieniu Juna, która wpuszcza tylko po opowiedzeniu jej jakiejś ciekawej historii z RS-owego życia.


 


Uwaga: Na drodze napotkać można następujące potwory: cave bug (lvl 6), big frog (lvl 24), cave slime (lvl 23), giant frog (lvl 99), Wall beast (lvl 49). Trzeba też będzie przeskoczyć strumień po kamieniach, przejść przez tunel oraz zejść po ściance wspinaczkowej (nie wymaga to jednak żadnego poziomu agility).


 

Jak grać: Gra jest bardzo prosta, bo polega na zbieraniu do miski (którą przechowuje Juna, więc nie trzeba jej za każdym razem nosić) kropli z niebieskich strumyczków wody (za które dostaje się punkty doświadczenia), a unikanie kropli  z zielonych (gdy zbierasz zielone ubywa ci niebieskich)

Wszystkie strumyki wody co jakiś czas zmieniają położenie, więc trzeba szybko reagować, aby zebrać dużo kropli (punktów), bo czas jest ograniczony (zależy od ilości posiadanych quest points).

Podczas gry na miejscu menu wyświetla się pozostały czas (time left) oraz ilośc zebranych kropli (liczba obok miski pod napisem water collected)Nagroda: Po upłynięciu czasu postać automatycznie wychodzi i wypija zebraną w misce wodę zyskując doświadczenie do swojego najmniejszego level’u (niektórzy uważają, że dostaje się tyle doświadczenia: tears * quest points/2, ale potwierdzone jest tylko to, że gdy najmniejszy skill będzie wyższy niż 30 lvl to dostaje się 60 exp za tear).


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd