Barbarian Village


Barbarian Village


Istnieje znaczna różnica pomiędzy ogólną opinią o barbarzyńcach a ich mniemaniem o sobie samych. Podczas gdy mieszkańcy Varrock będą ich mieć za głupawych i bezmyślny, barbarzyńcy na pierwszym planie będą stawiać dumę swoich przodków, ich siłę i podejrzenia obcych. Barbarian Village jest spuścizną Gunnar'a, wieki temu wzniesioną przez potężnego przodka obecnego wodza. Wioska wygląda na ciągle gotową do wojny lub to tylko obraz zdezelowanej wsi i mieszkańców z urojeniami ciągle gotowymi do ostatecznej bitwy.

Wieś wygląda dość osobliwie z zewnątrz, ściany domów i barykady są wykonane z pni drzew, dachy domów są strzechą, zwierzęta w lesie na zachód od wsi czasami zapuszczają się w obręb murów. Wioska jest także oczywiście dobrze broniona. Każdy dorosły barbarzyńca jest wykwalifikowanym wojownikiem. Niektórzy z nich myśleli nawet o stworzeniu kolonii.
barbarian_village_intro1


Lokalizacja

barbarian_village_location Barbarian Village, znana także jako Gunnarsgrunn, jest jednym z najbardziej zachodnich terenów w na ziemiach Misthalin - choć barbarzyńcy z pewnością nie uważają się za obywateli tego lub innego kraju.


Na wschodzie znajduje się Varrock, gdzie król Roald mieszka w swoim pałacu.


Na północ od wioski jest Edgeville, miasto preferowane przez podróżników, którzy opanowani żądzą krwi innych poszukiwaczy przygód zapuszczają się w niezbadane ziemie Wilderness.


Na południe jest ulokowany ciemny i straszny Draynor Manor z Draynor Village, a w kierunku południowo-zachodnim wznosi się zbudowany z białego kamienia Falador


Punkty warte zainteresowania

Barbarian Village jest także gotowa do ugody: w obrębie wioski znajduje się kilka sklepów, ale jest nie posiadają zbyt dużego zaopatrzenia. W centrum wioski znajduje się kopalnia bogata w złoże tin i coal, w samym środku wioski jest rozpadlina, która prowadzi do dziwnego miejsca znanego jako Stronghold of Security. Na zachód od miasta widoczne są tajemnicze ruiny, które mędrcy nazwali jako Body Altar.Miasto szczyci się również wrzecionem, kołem i piecem ceramicznym, które są użyteczne dla wszystkich zainteresowanych Crafting'iem. Pobliski bar jest społecznym centrum miejscowości oraz miejscem rozstrzygania licznych konfliktów z wojownikami. Można tam znaleźć pozostawione bez opieki trunki i skłonnych do sprzeczek mieszkańców o każdej porze dnia.
barbarian_village_features1

 

barbvill

1. W wiosce znajduje się koło i piec garncarski, niezbędne dla początkujących rzemieślników (Crafting). W kącie widoczne także kowadło.

001

2. Centrum wioski. W tym miejscu, wokół widocznych złóż prowadzono niegdyś głębsze odwierty. Tak właśnie odkryto Stronghold of Security.

002

3. W obszarze wioski znajduje się kołowrotek.

003

4. Barbarzyńcy są także skłonni do handlu. Posiadają sklep z hełmami.

004

004b

 5. Longhalle, tu przesiaduje wódz wioski. Stołach stoją pełne kufle piwa, a także gotowane mięso dla najbardziej głodnych wędrowców.

005

6. W tym miejscu spotkamy zasmuconego Dororana, bohatera questa Gunnar's Ground.

006

7. Na obrzeżach wioski znajdują się także fishing spoty, można tu łowić za pomocą fly fishing rod (Fishing).

007

8. Na północ od wioski można spotkać jednorożce.

008

Osobistości:

Chieftain Gunthor Hundinga
gunthor_the_brave1
Gunthor jest wodzem wioski i potomkiem wielkiego Gunnar'a, który ją założył. Gunthor jest potężnym wojownikiem dzięki stylowi życia barbarzyńców, który całkowicie dostosował do swoich codziennych obowiązków.
Spędza większość czasu w Longhall, nie przepada za obcokrajowcami i wymaga od nich szacunku.
hunding
Hundinga nadzoruje wioskę z wieży położonej poza nią. Jego celnego łuku powinni strzec się wszyscy ci poszukiwacze przygód, którzy spodziewali się zbyt ciepłego powitania w wiosce. Jest także opiekunem historii barbarzyńców, który chętnie wyjaśni każdemu nurtujące jej aspekty. Każdemu, kto okazuje mu należyty szacunek.
Gudrun Dororan
gudrun
Gudrun jest córką Gunthor'a, a historię Gunnar'a zna lepiej niż inni mieszkańcy wioski. Pomimo młodego wieku ojciec codziennie opowiadał jej historię przodka - teraz ona nie może opuścić wsi, bez pytania, czy jej działania są zgodne z dziedzictwem swojego wielkiego przodka.
Przed wykonaniem questa Gunnar's Ground można ją spotkać w centralnej części wioski.
dororan
Dororan jest wyjątkowym karłem. Nie wykazuje szczególnych kwalifikacji w kuźni, woli raczej spędzić wieczór z piórem i papierem, niż obrabiając rudy metali. Zakochany w pięknej Gudrun, dziewczynie z wioski barbarzyńców, która jest dwa razy od niego wyższa, a zwłaszcza jest córką wodza. Oczywiście prawdziwa miłość zawsze była skomplikowana, także i w przypadku Dororana.
Haakon
haakon_the_champion
W każdej wiosce lub każdym mieście barbarzyńców znajdzie się ktoś taki jak Haakon: ogromnie silny, gotowy umrzeć za swoich przodków i ich przekonania, posiada także liczne konflikty z obcokrajowcami, wciąż gotowy do wojny. Kiedy będziesz miał dłuższą chwile, spróbuj pojedynku właśnie z nim. Ale uważaj, jego miecz jest naprawdę bardzo ciężki.
Znajdziesz go pijącego miód w Langhalle, w północnej części wioski.


Questy, które rozpoczniesz w obrębie wioski:
-Gunnar's Ground


Przeciwnicy, których można spotkać na terenie wioski:

Barbarian (Poziom 9/10/15/17)

Unicorn (Poziom 22)

barbarian
Wszyscy w wiosce są przygotowani do wojny. Sprawia to liczne niebezpieczeństwa dla poszukiwaczy przygód, którzy myślą o inwazji. Barbarzyńcy są naprawdę dobrze przygotowani do walki ze swoimi potężnymi mieczami, toporami, zasobem strzał. Słychać tylko świst broni.
Barbarzyńcy są gotowi nieść sobie pomoc nawzajem, więc uważaj, jeśli jesteś młodym poszukiwaczem przygód.
unicorn
Jednorożce są magicznymi zwierzętami z wrodzonym, spokojnym usposobieniem. Wolą one ciche siedliska, nieskażone przez człowieka, oznacza to, że rzadko można je spotkać w bliskim sąsiedztwie dużych miast. Dla młodych poszukiwaczy przygód mogą okazać się rzeczywiście niebezpieczne, ale nigdy nie są agresywne.


Ciekawostki

- W Longhalle możesz znaleźć o każdej porze ugotowane mięso i kufle z piwem, dzięki nim uśmierzysz głód i pragnienie.
- Na stole obok kołowrotka leży bronze pick-axe.
- Jeśli chciałbyś ugotować złowione nieopodal ryby, możesz do tego celu wykorzystać dwa nigdy niegasnące ogniska.
- Ze względu na sporą ilość przeszkód terenowych Barbarian Village jest dobrym miejscem do ćwiczenia ataków dystansowych, za pomocą magii i łucznictwa.
- Na południowy-wschód od wsi znajduje się Sigurd, który pomoże zbudować ci canoe z jednego z pobliskich drzew. Więcej w tym artykule.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd