Tree Gnome VillageWprowadzenie: Tree Gnome Village jest jednym
z najważniejszych siedlisk gnomów w RuneScape, chociaż nie ma zbyt dogodnego położenia. Generał Khazardu uważa, że teren gnomów nie należy do nich, więc ciągle toczy z nimi walki. Jednak wioska została sprytnie otoczona zielonym labiryntem, w którym spotkać można różne potwory (goblins, hill giants, ogres, rats, bats, hobgoblins, zombies, i wolves). W wiosce, zwyczajem gnomów, domki są na drzewach, więc nie ma zwykłych budynków.Położenie:
Na północ od:     Yanille
Na południe od: Battlefield
Na zachód od:    Fight Arena
Na wschód od:   Observatory
Mapa - ważne miejsca:1. Spirit Tree - po ukończeniu misji Tree Gnome Village można używać teleportacyjnych drzew gnomów. Można się teleportować do podobnych drzew w Varrock Grand Tree i na południe od Ardougne,a po skończeniu the Path of Gluophire do Poison Waste layer Dungeon.2. King Borlen - miejsce rozpoczęcia misji Tree Gnome Village3. General store (na piętrze)
- Bronze arrows (∞): 7gp
- Bronze pickaxe (∞): 1gp
- Bucket (∞): 2gp
- Chisel (∞): 1gp
- Cooked meat (∞): 5gp
- Hammer (∞): 1gp
- Jug (∞): 1gp
- Pot (∞): 1gp
- Shears (∞): 1gp
- Tinderbox (∞): 1gp

4. Fruit tree (drzewa owocowe) path5. Gnome Village Dungeon (sekeletons, giant bats, hobgoblins, i uwięziony gnom z questów: Waterfall, Regicide, The Path of Glouprihe i Roving Elves).6. Gnom Elkoy, którego po ukończeniu misji Tree Gnome Village można poprosić o przeprowadzenie przez labirynt.Questy:
Misje, które można rozpocząć w Tree Gnome Village:
- Tree Gnome Village (p2p)
- Path of Glouphire (p2p)


Ważne osoby:

Mimo, że Król Bolren jest raczej szczęśliwym gnomem, to toczące się na północ od wioski walki o ziemię gnomów nadszarpnęły mocno jego nerwy. Jego umysł zaprzątają tylko myśli o tej sprawie, ale jest jeszcze w stanie witać podróżników, którzy czasami zawitają do wioski ukrytej w środku labiryntu.

Można go znaleźć przy Spirit Tree.

Elkoy jest prawą ręką Króla Bolren'a i strażnikiem labiryntu. Jego obowiązkiem jest obserwować, kto próbuje dotrzeć do wioski i wybierać tylko tych godnych wejścia do niej. Elkoy przeprowadza też bezpiecznie przez labirynt przyjaciół, którzy pomogli gnomom.

Można go znaleźć przy północno-zachodnim wejściu do labiryntu lub wyjściu z wioski

Golrie siedzi za kratami  w Tree Gnome Village Dungeon. Zamknął się sam, by ochornić się przed hobgoblinami, ale... zgubił klucz. Gracze zwaracją się do niego i pomagają mu w questach Waterfall, Regicide, The Path of Glouprihe i Roving Elves.
Bolkoy prowadzi wioskowy sklep na piętrze wioski (w koronach drzew).Potwory:
Oto stworzenia, które można znaleźć w labiryncie:


Giant rat (lvl 3)

Goblin (lvl 5)

Hill Giant (lvl 28)

Ogre (lvl 53)

Wolf (lvl 64)© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd