Stronghold of Security


Stronghold of Security

Wprowadzenie 

sos_intro

Kiedy barbarzyńcy na północ od Falador, rozpoczęli operacje górnicze w centrum miasteczka, ich oczom ukazało się wejście do ogromnego podziemia. Jest ono znane jako Stronghold of Security.

 

Pierwsze poziomy są bardzo łatwe, ale im są głębiej położone, tym trudniejsze, wymagają coraz większego doświadczenia w umiejętnościach walki. Kto z was wyjdzie naprzeciw przygodzie i zdobędzie Stronghold of Security?

 

 

 


Lokacja

sos_locationWejście do Stronghold of Security znajduje się w centrum Barbarian Village. Możesz tam wejść, klikając na jamę pomiędzy złożami rudy.
Do Barbarian Village możesz się dostać, idąc z Varrock wprost na zachód lub podążając drogą na północny-wschód od Falador.

Poruszanie się po Stronghold of Security

Poruszając się po Stronghold, zauważycie poniższe prawidłowości. Drabiny skierowane w dół zabiorą was do następnego poziomu, podczas gdy drabiny, liny i łańcuchy skierowane do góry będą prowadziły na do poprzedniego poziomu. Natomiast sznur zbudowany z kości, znajdujący się na końcu Sepulchre od Death, przeniesie was na powierzchnie. Portale są zawsze ulokowane na początku danego poziomu i przeniosą was na koniec danego poziomu, jeśli posiadacie odpowiednio wysoki Combat lvl albo ukończyliście już wszystkie zadania na tym poziomie.

Osoby

Litara Litara's Brother
litaraTa kobieta czeka przy wejściu do Stronghold’u, odkąd jej brat zszedł na dół. Już od dłuższego czasu pyta każdego o wieści na jego temat.
dead_barbarianPo wejściu do podziemi, stanie się oczywiste, że nie udało mu się uciec (sadząc po ilości szkieletów, był jednym z wielu). Jednak jego ofiara nie poszła na marne, prowadził dziennik, który może być przydatny dla innych poszukiwaczy przygód.

 
Piętra Stronghold’u

war_door The Vault of War
The Vault of War jest pierwszym miejscem, w którym się znajdujemy po wejściu do Stronghold of Security, panuje w nim złowieszczy nastrój. Ściany zbudowane są z solidnego kamienia i żelaza, lekkie migotanie światła pochodni umieszczonych w ścianach potęguje to wrażenie. Szkielety tych, którzy zeszli tam przed wami, nie zwracając uwagi na ostrzeżenia, zaśmiecają podłogi. To miejsce przeznaczone jest do doskonalenia sztuki działań wojennych.


famine_door The Catacomb of Famine
Tematem przewodnim drugiego piętra jest głód. Wygląda to całkiem inaczej niż Vault of War. Całe podłogi pokryte są piaskiem, a ściany i drzwi wydają się być wykonane z kości. Jak można się spodziewać, mieszkańcy tego piętra są napędzani przez nieposkromiony i wiecznie nienasycony głód, ty możesz być ich następną przekąską…


pestilence_door The Pit od Pestilence
Trzeci poziom jest bez wątpienia najbardziej groteskowy. Stare, długie wąsy wiją się w rogach pomieszczeń, ściany i drzwi pokryte są jakbym śluzem lub jakimś, dziwnie cuchnącym płynem. Możesz mieć wrażenie, że nabawisz się tu jakiejś podłej choroby, jeśli spędzisz tu zbyt dużo czasu.


death_door The Sepulchre of Death
Podobnie jak w świątyni kultu śmierci, to ostatnie piętro jest wypełnione kośćmi. Ściany są nimi pokryte, drzwi są z nich wykonane. A wszystkie stworzenia, jakie tam znajdziecie są już od dawna martwe. To tu czeka największa nagroda w Stronghold of Security, choć...


Nagrody

skull_sceptre Scull sceptre
Jest to berło posiadające moc teleportacji, z jego pomocą będzie możliwy 5-krotny powrót do Barbarian Village (10 razy, jeśli masz ukończone Varrock Tasks.) Można je utworzyć, zbierając części pozostawione przez potwory. Każdą z części należy zdobyć na innym piętrze.
  1. Right skull half - Minotaurs ( level 12-27 ) na pierwszym piętrze
  2. Bottom of sceptre - Flesh crawlers ( level 28-41 ) na drugim piętrze
  3. Top of sceptre - Catablepons ( level 49-68 ) na trzecim piętrze
  4. Left skull half - Ankous ( level 75-86 ) na czwartym piętrze
Po zdobyciu wszystkich elementów, należy połączyć ze sobą dwie części czaszki, następnie top użyć na bottom. Powstaną dwie części, które na końcu łączymy ze sobą. Berło należy do grupy przedmiotów, którymi nie można handlować. Można posiadać tylko jeden egzemplarz w danym czasie.
gift_of_peace The Gift of Peace
Vault of War to miejsce przemocy, ale wojna ta nie pozbawia wojownika sił. Po walce w Vault of War będziesz nagrodzony zawartością skrzyni, zawierającej monety i nową emotkę.
grain_of_plenty The Grain of Plenty
Choć Catacomb of Famine jest suchym miejscem, jest tam jedzenie, choć zajmowane przez mieszkańców tego piętra. Grain of Plenty jest nagrodą, za przetrwanie w tym gąszczu korytarzy katakumb. Zawiera monety i odnawia stan ducha.
box_of_health The Box of Health
Pit of Pestilence jest zdecydowanie niezdrowym miejscem do zbyt długich pobytów, więc może być tylko jedna nagroda. Box of Health czeka tylko na tych, którym udało się dotrzeć do środkowej komory. Zawiera on nie tylko monety i emotkę, ale potrafi również przywrócić wszystkie statystyki do normy.
cradle_of_life The Cradle of Life
Gift of Life czeka tylko na tych poszukiwaczy przygód, którzy są wystarczająco silni i odważni, by pokonać otchłań Sepulchre of Death. Musisz mieć koniecznie ustawione Recovery Quesstions, aby móc otrzymać nagrodę. Są to dwie pary butów, ale możesz tylko wybrać jedną. Jeśli zmienisz zdanie i zechcesz drugiej pary lepiej wróć do kołyski, aby je wymienić.
fancy_boots Fancy Boots
Te buty są jedną z dwóch par, jakie można wybrać z Cradle of Life, są niebywale dekoracyjne jak na parę butów. Są one wyposażone w szereg bonusów i będą pasować do każdego rodzaju garderoby.
fighting_boots Figthing Boots
Są stworzone dla tych spośród was, którzy pragną butów, które wyglądają tak brutalnie, jak to tylko jest możliwe. Te zakończone rogami buty wojowników potrafią powiedzieć twoim wrogom, że jesteś przygotowany do radzenia sobie z nimi, a jednocześnie wyglądają dość zgrabnie z większością rodzajów zbroi. Dodają +1 do Strenght.

 
Piętra Stronghold’u - Opis


The Vault of War

 

sos_warWitamy w Vault of War, podróżniku. Piętro to będzie pierwszym spotkaniem w Stronghold of Security - legendarnym lochu, który wymaga nie mniej doświadczenia w walce niż posiada najbardziej solidny i mocny wśród was.

Mówicie, że chcecie poznać tajemnice tego lochu i jesteście żądni nagród, które oferuje. Za drzwiami jest kilku z moich najlepszych wojowników, a ja nikomu nie pozwolę przejść bez odpowiedzi na moje pytania.

Piętro to jest przeznaczona do walki, ale trzeba również wiedzieć, jak się chronić - zwłaszcza od tych, którzy starają się nas oszukać.

 

 

Mapa

sos_1a

green_circle Wyjście
yellow_circle Portal cyan_circle Nagroda red_circle Następny Poziom

war_doorJak widać, Vault of War to szereg skomplikowanych korytarzy, drzwi i pomieszczeń. Aby dostać się do środkowej komnaty, trzeba będzie walczyć na swój sposób z różnymi moimi potworami i przejść przez szereg drzwi. Jeśli się zgubisz, możesz wspiąć się po łańcuchu, aby powrócić do początku poziomu. Jeśli jesteś wystarczająco silny lub już znalazłeś sposób, by dojść na inny poziom, możesz przejść przez portal na początku tego poziomu, aby przejść bezpośrednio do środkowej komnaty.
Po dojściu do środkowej komnaty znajduje się tam, o Gift of Peace, który jest moją ofiarą dla godnych przejścia do następnego poziomu. Istnieją w tym pomieszczeniu dwie drabiny: jedna z nich prowadzi do Catacomb of Famine, a druga - z powrotem na powierzchnię.

Gobliny (lvl 5, 11, 13, 16, 25) Wolf (lvl 11, lvl 14)
goblinGobliny nie kojarzą się ze zbyt niebezpiecznym przeciwnikiem, poszukiwaczu przygód, ale należy przede wszystkim przypomnieć, że Vault of War jest obszarem multi-combat. Jeśli rozgniewasz je, rzucą się na ciebie wszystkie po kolei, hordy goblinów stają się wówczas groźnym wrogiem. big_wolfTe wilki polują w innych regionach świata w poszukiwaniu krwi tchórzy i głupców. Gdy są one w Vault of War, zapach przygód doprowadza je do szału.
Minotaur (lvl 7,14, 26)
minotaurZaprawdę minotaur jest największą bestią wojny, spośród tu zgromadzonych. Rany zadane ich rogami są okrutne i gorą swoich wrogów, posiadają tak nienaturalną siłę w swoich rękach, że wyciskają łzy ze swoich wrogów. Szczęściem jest dla świata to, że minotaury nie są szeroko rozpowszechnione.

* Jeśli potrzebujesz dokładniejszych informacji o danym stworzeniu, przejedz przez jego nazwę, lub wybrany lvl do artykułu w naszej Bazie Danych Stworzeń.


The Catacomb of Famine

sos_faminePozdrowienia dla ciebie, wędrowcze, i zapraszamy do Catacomb of Famine. Tutaj nie zaznasz dnia bez odpoczynku, tylko powolne działanie gryzącego piasku na skórze i głodu przed żebrami. Stworzone zostały te pomieszczenia z kości tych, którzy zawitali tu przed wami i napełnili tą przestrzeń zapachem zaniedbania i bezgranicznego głodu.
Pamiętaj, że moja domena jest bardziej skomplikowana niż Vault of War, a moi słudzy bardziej wygłodzeni i straszni. Ale ja nie jestem skąpy i ci, które trafiają do centralnej komnaty będą dobrze wynagrodzeni przez Grain of Plenty. Aby to osiągnąć trzeba, jednak odpowiedzieć na moje pytania lub oczekiwać, że nie wpuszczę do kolejnego do pokoju.

 

Mapa

sos_2a

green_circle Wyjście
yellow_circle Portal cyan_circle Nagroda red_circle Następny Poziom

famine_doorPodobnie jak skręcone jelita, moje labirynt korytarzy będą kojarzyć ci się, z tym, jak najszybciej zaspokoić nieposkromiony głód. Należycie się przygotuj do tej wyprawy, gdyż moje sługi sprawią, że szybko będziesz żałować błędnej decyzji. Droga do ostatniej komory jest długa i trudna, ale znajdziecie linki w różnych miejscach, które spowodują powrót do miejsca względnego bezpieczeństwa, czyli początku katakumby.
Jeśli jednak głód wygranej na tyle duży, znajdziesz swoją drogę do końca, gdzie czeka na Ciebie odpowiednia nagroda. Znajdują się tu również drabiny i liny. Lina spowoduje powrót do początku tego poziomu, a drabina przeniesie cię na kolejne piętro, czyli do Pit of Pestilence.

Giant rat (lvl 26)
Flesz Crawler (lvl 28, lvl 35, lvl 41)
giant_ratZnajdziesz tu nie takie Giant rat, jak na powierzchni świata RuneScape, są to brutalne stworzenia trzymane na diecie zawierającej kości i pył. Są wiecznie głodne i nie przepuszczą okazji, by ucztować na wędrowcach, takich jak ty. flesh_crawlerFlesh crawler to jedna z najlepszych kreacji mojej wyobraźni, bez porównania w krainach powyżej Stronghold of Security. Są to bardzo żarłoczne zwierzęta, posiadające żuchwę tylko po to, by oddzielić mięso od kości, które jako przystawki ćwiartowane są na kawałki - najlepiej zmielić je na kurz i piasek, który jest wszędzie na podłodze tego piętra.
Zombie (lvl 30, lvl 44, lvl 50)
zombieCi nieliczni, którzy mieli pecha, próbując pokonać labirynt, mogą być zjadani przez inne moje zwierzęta. Pozostali stają się jednymi z moich niewolników, związani na zawsze z odbywaniem straży w mojej głębi. Są to niestrudzeni pracownicy i zawzięci zawodnicy. Podróżniku, mam tylko nadzieję, że takich jak ty, najmniej trafi do ich szeregów.

* Jeśli potrzebujesz dokładniejszych informacji o danym stworzeniu, przejedz przez jego lvl do artykułu w naszej Bazie Danych Stworzeń.


The Pit of Pestilence

sos_pestilenceWitam was, zdrowi i waleczni, podjęliście dużą stawkę, wchodząc do Pit of Pestilence. Tutaj znajdziesz najbardziej przyjazny i chętny do zapoznania świat stworzeń, które są moimi dziećmi. Widząc ciepło w organizmie i najmniejsze oznaki chorób, wiem, że nie będziesz się mógł doczekać, by znaleźć drogę na powierzchnię.
Proszę pozwolić mi zaoferować tobie duszący smak mojego powietrza i nieprzyjemny smak mojej wody. W przeciwieństwie do moich braci, nie będę starał się zniechęcić lub grozić Ci niebezpieczeństwem. Jestem nastawiony, by cieszyć się pobytem użytkowników, którzy się tu zapuszczą. Musisz, oczywiście, zgodzić się na odpowiedzi na moje pytania, aby móc wędrować dalej.

 

Mapa

sos_3a

green_circleWyjście
yellow_circle Portal cyan_circle Nagroda red_circle Następny Poziom

pestilence_doorPit of Pestilence jest żywą istotą, jak widać, a nawet ściany i podłogi są przyjemne. Zwrócić uwagę, że wszystkie zabytki mam określone dla Ciebie i zachęcam do odwiedzenia każdego z moich zwierząt.
Każda z winorośli, spowoduje powrót do początku tego piętra, z wyjątkiem winorośli, która rośnie w mojej ostatniej komnacie, która cię na powrót na poprzednie piętro, do Catacomb of Famine. Drabina natomiast spowoduje, że znajdziesz w najgłębszej otchłani Stronghold of Security, czyli w Sepulchre of Death.

 

Spider (lvl 24) Giant spider (lvl 50)
giant_crypt_spiderNigdy nie ignoruj najskromniejszych spośród zwierząt, bo jest ich spośród wszystkich najwięcej. Dają niezbyt przyjemne uczucie, gdy cały ich rój cię skubie. Chociaż są małe, są piękne w swojej wielkości. giant_spiderJak szybko rosną te pająki i wkraczają w dorosłość, zmieniały swoje skórki już wiele razy i kiedyś będą gotowe, staną w gronie tych potężnych zwierząt, które możesz spotkać na tym piętrze.
Scorpion (lvl 37, lvl 59) Catablepon (lvl 49, lvl 64, lvl 68)
poison_scorpionSkorpiony są istotą trzymaną blisko mojego serca, za pomocą jednego szybkiego ruchu dostarczają trucizn i toksyn, które są niebezpiecznego dla każdego wędrowca w pobliżu. Są to harde zwierzęta, ale nie są zbyt zgodne, więc muszę trzymać je oddzielnie. catableponJest to zwierzę z mojego własnego projektu. Czyż nie są ona rozkoszne? Catablepon posiada zdolności magiczne i jest dobrze zbudowanym zwierzęciem, o mocnym i silnym ciele. Są bardzo nieufne wobec obcych, choć i tak najlepiej jest zadbać, aby przypadkowo nie znajdować się obok nich, jeśli staną się agresywne

* Jeśli potrzebujesz dokładniejszych informacji o danym stworzeniu, przejedz przez jego lvl do artykułu w naszej Bazie Danych Stworzeń.

 
The Sepulchre of Death

sos_deathDrżyjcie, śmiertelnicy, bo jestem władcą Sepulchre of Death. Uczyniłem to miejsce przeciwieństwem dla życia, tylko najsilniejsi i najwytrwalsi spośród śmiertelników powinni tu dotrzeć. Bądź gotów odpowiedzieć na moje pytania, a ja pozwolę zbliżyć się tobie do mojego serca, jeśli odpowiesz na nie poprawnie.
Jest tu ciemno i zimno, w lochu u podstawy Stronghold of Security, moje stworzenia od dawna są spragnione odrobiny ciepła. Więc chodź śmiało w moje objęcia, śmiertelny, zobacz, jakie skarby na ciebie czekają.

 Mapa

sos_4a

green_circleWyjście
yellow_circle Portal cyan_circle Nagroda

death_doorTen ostatni poziom Stronghold of Security nie jest przeznaczony dla słabych i na pewno nie dla tych, którzy się okazali strach. Droga przez Sepulchre of Death nie jest prosta, nie ma też jednej drogi, która pozwoli Ci uniknąć spotkania z mieszkańcami tego piętra. Są to kościane łańcuchy, jednak niektóre pozwolą wrócić tylko do początku tego poziomu.
Jednak będą wyróżnieni ci, których pragnienie otrzymania nagrody przezwycięży lęk przed śmiercią, którzy przybędą do mojej głównej komnaty, w której mogę zachować zielone ziarno życia. To ono da ci ostateczną nagrodę Stronghold of Security, dowód, że już pokonałeś ją: to nie lada wyczyn, zapewniam cię, śmiertelny.

Skeleton (lvl 60, 68, 85) Ghost (lvl 76, 77)
skeletonSkeleton jest typowym sługą śmierci, tak, że przesądy śmiertelników opisują śmierć w tej formie. Nie są one jednymi z najbardziej przerażających stworzeń, ale służą za doskonałych strażników i wojowników. ghostTych śmiertelników, którym nie dano było osiągnąć komnaty z darem życia, ale posiadających na tyle silną wolę by, wybrać i zachować fragmentaryczne pozostałości siebie. Duchy to istoty gniewne, a ich magia nadal może spowodować ból.
Ankou (lvl 75, lvl 83, lvl 86) Shade (lvl 83)
ankouAnkou to zimne istoty, pozbawione czucia, dlatego bardzo łatwo jest umrzeć życia z ich ręki. Są jak same skóry i kości stworzeń, które zostały ostatnio zabite przez inne moje sługi. shadeShade są jednymi z najstarszych moich ofiar, już dawno stracili pamięć o swoim przeszłym życiu. Są one godnym podziwu symbolem mojego zwycięstwa, zwycięstwa śmierci nad życiem.

* Jeśli potrzebujesz dokładniejszych informacji o danym stworzeniu, przejedz przez jego nazwę, lub wybrany lvl do artykułu w naszej Bazie Danych Stworzeń.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd