Stronghold of Player Safety


Stronghold of Player Safety


Wprowadzenie:

Stronghold of Player Safety (w skrócie SoPS), czyli Twierdza Bezpieczeństwa Gracza jest bliźniaczym projektem Stronghold of Security (w skrócie SoS), lecz zostało wprowadzone dużo później. Jest ono pewnym rodzajem mini-misji (solucje znajdziesz tutaj), która ma na celu edukowanie graczy w kierunku zwiększania swego bezpieczeństwa podczas grania w RuneScape oraz uświadamianie ich o dużej liczbie czyhających zagrożeń. Tak więc można powiedzieć, że edukacja jest tam prowadzona przez zabawę, ponieważ gdy ukończy się test bezpieczeństwa otrzymuje się nagrody w postaci nowej emotikonki, rękawiczek (safety gloves), dwóch czarodziejskich lamp dodających doświadczenia w wybranym skillu oraz 10 tysięcy sztuk złota. Samo SoPS składa się z dwóch kondygnacji: Misthalin Training Centre of Excellence (Centrum Ćwiczenia Doskonałości Misthalin) i jail (więzienie), lecz pod nimi jest jeszcze kilka poziomów lochów, w których można spotkać odrażające i straszne karaluchy!


Położenie:

polozenie Na północ od: Barbarian Village
Na południe od: Edgeville

 

Poziomy:

Tak jak już wspomniałem samo SoPS składa się z dwóch kondygnacji: Misthalin Training Centre of Excellence (Centrum Ćwiczenia Doskonałości Misthalin i jail (więzienie), lecz pod nimi jest jeszcze kilka poziomów lochów. 

 

- Misthalin Training Centre of Excellence (Centrum Ćwiczenia Doskonałości Misthalin’u)

centrum

Jest to jedyny poziom SoPS znajdujący się na powierzchni. W tej małej salce są tylko studenci i profesor Henry. Aby uzyskać do niej dostęp musimy najpierw zaliczyć poziom z więzieniem (więcej szczegółów w opisie przejścia mini-misji SoPS).

 

 

- Jail (Więzienie) 

jaily

Na tym poziomie znajdują się cele gublinch’ów, którzy siedzą w więzieniu za nieprzestrzeganie regulaminu RuneScape. Na drzwiach każdej celi są tabliczki, na których można przeczytać za co dany gublinch trafił do więzienia. Jest tu także strażnik, który udziela wskazówek co do bezpieczeństwa w grze. Z tego poziomu można się też dostać do lochów zamieszkanych przez karaluchy (uprzednio trzeba ukończyć test bezpieczeństwa).

 

- Lochy: poziom środkowy

poziomrodkowy

Na tym poziomie można znaleźć (tak jak i na wszystkich innych poziomach lochów): muggers (lvl 6), Cockroach drones (Level 8), Cockroach workers (lvl 56) i Cockroach soldiers (Level 83). Na środku poziomu są usytuowane schody, którymi można zejść na niższy poziom lochów, a w jaskini wysuniętej najbardziej na północ schody prowadzące na wyższy poziom lochów.

 

- Lochy: poziom dolny

poziomdolny

Zejść tutaj można schodami z poziomu 0. Znajdują się tutaj te same potwory (oprócz muggers’ów), co na poziomie powyższym. Są tu też drzwi, które (po przesunięciu dźwigni na poziomie +1) prowadzą do sekretnego poziomu SoPS.

 

- Lochy: poziom górny

poziomgorny

Wejść tu można schodami z poziomu 0. Znajdują się tu te same potwory (oprócz muggers’ów), co na wszystkich innych poziomach. Jest tu także sznur, którym można wydostać się na powierzchnię oraz dźwignia otwierająca drzwi (prowadzące do sekretnego poziomu) znajdujące się na poziomie dolnym.

 

- Lochy: poziom sekretny

poziomsekretny

Jak już wspomniano można tu wejść drzwiami na poziomie dolnym po uprzednim przesunięciu dźwigni na poziomie górnym lochów. Ten poziom jest zamieszkany tylko przez Cockroach soldiers (Level 83), ale jest tu też skrzynia, która skrywa nowy rodzaj rękawiczek i 10 tysięcy sztuk złota.


Osoby:

Profesor Henry Studenci
professor_henry
Spotkać go można w Misthalin Training Centre of Excellence (Centrum Æwiczenia Doskonałości Misthalin’u). Ma wysoki tytuł naukowy i doprowadza mózgi studentów do granic wytrzymałości robiąc trudne testy. Na dodatek jest uczulony na próby ściągania i rozmów! W swoim garniturze i meloniku wygląda niezwykle poważnie.


Siedzą w ławkach w Misthalin Training Centre of Excellence (Centrum Ćwiczenia Doskonałości Misthalin’u) i głowią się nad trudnym egzaminem. Każda próba rozmowy z nimi jest prędko przerywana przez profesora,, który nie cierpi rozmów podczas egzaminów. Zresztą i tak nie powiedzieli by nic ciekawego – pytają tylko o odpowiedzi na pytania testowe.
Strażnik

Jego można spotkać na poziomie więziennym. Ma niezwykle odpowiedzialną i niezbyt bezpieczną pracę - pilnuje więźniów. Jeśli będzie miał chwilkę czasu na oderwanie się od obowiązków chętnie udzieli kilku wskazówek co do bezpieczeństwa grania w RuneScape.

 

Potwory:

Muggers (lvl 6) Cockroach drones (Level 8)
mugger
Na poziomie środkowym lochów
cockroach_drone
Na wszystkich poziomach lochów oprócz sekretnego
Cockroach workers (lvl 56) Cockroach soldiers (Level 83)
cockroach_worker

Na wszystkich poziomach lochów oprócz sekretnego
cockroach_soldier
Na wszystkich poziomach lochów

 

Ciekawostki:

- Cockroach drones są dobrymi przeciwnikami (zarówno do ćwiczenia jak i dla wypuszczanych rzeczy) dla graczy o niskich poziomach

- Cockroach soldiers mogą czasem zostawić po sobie runiczną prostokątną tarczę lub szablę albo clue scroll a przy wielkim szczęściu nawet połówkę smoczej tarczy!

- Przesuwając dźwignię na górnym poziomie lochów można odblokować drzwi na poziomie dolnym prowadzące na sekretny poziom lochów z mnóstwem cockroach soldiers.

- Cockroach soldiers są dobrymi przeciwnikami do treningu dla graczy o wyższych poziomach.

- Jeśli wyjdziesz z lochów na powierzchnię, używając sznura znajdującego się w pomieszczeniu z dźwignią, to będziesz mógł wchodzić do lochów przez szczelinę w ziemi, która jest obok Misthalin Training Centre of Excellence (Centrum Ćwiczenia Doskonałości Misthalin).


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd