Roving Elves


Roving Elves

Gdzieś głęboko w elfickim lesie Isfadar, żyje para wędrownych elfów. Jeden z nich Islwyn, gderliwy Elf nielubiący ludzi oraz jego towarzyszka Eluned, piękna, przyjacielska, młoda oraz uprzejma wobec innych osób. W tym zadaniu masz udowodnić Islwyn, że ludzie nie są złymi istotami. A kto wie, może doprowadzisz do pokoju między elfami, a ludźmi. 

Start: Obóz na północny-wschód od Tyras Camp.

Poziom trudności: Trudny (master)
Czas wykonania: Krótki 

Ukończenie questa jest konieczne, aby rozpocząć:
- Mourning's Ends Part I
- The Prisoner of Glouphrie

Wymagane Questy:
- Regicide
- Waterfall quest

Wymagane Umiejętności:
- 56 Agility (do omijania przeszkód w krainie elfów)

Zalecane Umiejętności:
- 70+  Wszystkie staty combatowe 

Wymagane przedmioty:
- 5k coins (jeśli podróżujesz statkiem z Port Sarim)
- Glarial’s Pebble (kamyk, który pozwalał na wejście do grobowca Glarial w queście Waterfall)
- Glarial Amulet (amulet pozwalający dostać się do wnętrza wodospadu. Również zdobywałeś go w queście Waterfall)
- Rope
- Spade

Zalecane przedmioty:
- Jedzenie
- Games necklace
- Antipoison
- Agility potion

Inne: Możliwość pokonania Moss Giant z 84 lvl bez użycia broni, zbroi i modlitw. 


1. Skorzystaj z poniższej mapy i skieruj się do miejsca rozpoczęcia questa. Zauważysz wypalone ognisko, sprawdź je.  Udaj się do miejsc, które zaznaczyłem na mapie czerwonym kółkiem. Elfy zmieniają nie raz miejsce obozowania, dlatego będziesz musiał się nabiegać, ale ja zalecam pozostanie w jednym miejscu i poczekanie na nie. 

2. Jeżeli elfy się pojawiły zagadaj do jednego o imieniu Islwyn. Ma żal do ludzi i gnomów, że zabrali szczątki jego babki z grobowca królowej Glarial. Powie ci, że gnom, który pilnował klucza oddał go w ręce jakiegoś człowieka, przez co zwłoki jego babki zostały zabrane. Opowiedz Elfowi prawdę, że to ty zabrałeś szczątki jego babki i pochowałeś je u boku jego dziadka króla Baxtorian. Elf będzie zdziwiony, że udało ci się dostać do grobowca jego dziadka, więc poprosi cię, abyś w jakiś sposób poświęcił grobowiec jego dziadków. Po więcej informacji wyśle cię do Eluned. 

3. Porozmawiaj z elfką Eluned. Powie ci, że według elfickiej tradycji do poświęcenia grobowca trzeba posiadać zaczarowane kryształowe nasionko, ale trzeba najpierw odzyskać je ze starego grobowca, ponieważ inne nie może zostać użyte do poświęcenia grobu. Twoim zadaniem jest powrót do grobowca królowej Glarial i zdobycie ponownie zaczarowanego nasionka oraz przyniesienie go do Eluned, aby mogła je zaczarować. 

Uwaga!
Jeśli straciłeś Glarial Pebble, to musisz udać się ponownie do gnoma z questa Waterfall, a on da ci nowy. Gnoma znajdziesz w podziemiach niedaleko Tree Gnome Village.

4. Schowaj wszystkie zbędne przedmioty do banku (nie możesz mieć na sobie żadnych broni, zbroi, strzał, run itp. Nawet w plecaku!) Teleportuj się przy pomocy Games necklace do „Barbarian Outpost” i udaj się do grobowca Glarial na zachód od Fishing Guild. Użyj kamyka na grobowcu, a znajdziesz się w środku. 

5. Teraz czeka cię najtrudniejsza część zadania. Musisz zabić Moss Giant z 84 lvl bez żadnego uzbrojenia i modlitw! Jedynie co zalecam, to dużo jeść, ponieważ możesz często obrywać hity za 150. 

6. Po pokonaniu Gianta podnieś Consecration seed, który z niego wypadł. Możesz jeszcze raz udać się zachodniej części jaskini, w celu odzyskania Glarial Amulet, jeśli go przypadkowo straciłeś. 

7. Wróć do Eluned i porozmawiaj z nią. Oddaj jej nasionko, a wypowie ona słowa, których w ogóle nie usłyszysz. Nasionko zostanie zwrócone tobie i teraz twoim zadaniem będzie udanie się do grobowca Baxtorian we wnętrzu wodospadu w celu posadzenia nasionka w pobliżu grobu. 

8. Teleportuj się jeszcze raz do Barbarian Outpost i udaj się do domku Almery, niedaleko którego zaczynałeś questa Waterfall. Teraz czeka ciebie, to samo co w queście Waterfall. Na początek wypłyń tratwą znajdującą się na tyłach domu, a znajdziesz się na wysepce.
Następnie użyj rope na kamieniu znajdujący się na drugiej wysepce z zwiędłym drzewem, a znajdziesz się na wysepce. Teraz tylko użyj rope na drzewie, a znajdziesz się przy wejściu. Załóż Glarial Amulet i wejdź do środka wodospadu. 

9. Kiedy znajdziesz się w środku pobiegnij do pomieszczenia ze szkieletami i przeszukaj skrzynię, a znajdziesz klucz. 

10. Teraz udaj się do zachodniego pomieszczenia z fire giantami. Otwórz znalezionym kluczem obydwoje drzwi, a znajdziesz się w grobowcu. 

11. Teraz podejdź do grobowca i posadź swoje nasionko opcją „plant”. Zobaczysz jak pojawi się kryształowe drzewko, po czym zniknie. Zadanie wykonane, możesz wrócić do Eluned. 

12. Odnajdź elfy i porozmawiaj z Eluned, która pogratuluje ci sukcesu i powie, żebyś powiedział Islwyn o tym, co uczyniłeś. 

13. Porozmawiaj z Islwyn, podziękuje ci za pomoc oraz w nagrodę za twój trud będzie chciał ci wręczyć jedną rzecz z kryształowego sprzętu. Do wyboru masz łuk i tarczę, każde z nich starcza tylko na 500 użyć. Po zużyciu sprzętu, niszczy się on i zamienia w nasionko. 

Gratulacje quest skończony!


Nagroda: 1QP, 10k Strength XP, możliwość noszenia kryształowego ekwipunku. 

Aby przejść do tabeli z doświadczeniem z wszystkich questów, kliknij tutaj.

Informacje dodatkowe

Kryształowy ekwipunek wymaga 70 poziomu defence, ranged oraz 50 poziomu Agility.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd