One Piercing Note

W opactwie Saith Elspeth popełniono przerażające morderstwo, dlatego najwyższy opat szuka podróżnika, który pomoże w śledztwie. Czy jesteś w stanie znaleźć mordercę, nie przeszkadzając siostrom zakonnym w ich modlitwie i śpiewach?


Start: Sister Catherina, opactwo Sainth Elspeth, na wschód od Al Kharid

Poziom trudności: Łatwy (Novite)
Długość: Krótki

Ukończenie questa jest konieczne, aby rozpocząć:
- brak

Wymagane Questy:
- brak

Wymagane umiejętności:
- brak

Zalecane umiejętności:
- 60 prayer Prayer do ulepszania Holy Book*
- 70 prayer Prayer do zdobycia świętej relikwi*

*- Nie jest to część zadania, można zrobić to po jego ukończeniu.

Wymagane przedmioty:
- brak

Zalecane przedmioty:
- brak

Inne: Zaleca się włączenie dźwięków podczas wykonywania zadania, aby zmaksymalizować przyjemność jego wykonywania.1-10
Numery pokazują odpowiednie lokacje kolejnych punktów tego opisu!


1. Udaj się na wschód od Al Kharid w kierunku Desert Strykewyrm a spotkasz Strykewyrm Hunter'a. Powie ci, że na wschód stąd znajduje się stary klasztor, którego członkinie poświęcają swoje życie śpiewu. Kawałek na wschód, przed bramą klasztoru spotkasz Sister Catherin'ę, która powie ci, że została wysłana przez Abbess Benit'ę, do czekania na podróżnika, którego ześle Saradomin. Nie wie ona jednak dlaczego. Jeśli zgodzisz się pomóc, poprosi cię, abyś udał się wprost do Benit'y, w północnym skrzydle klasztoru.

001

2. Abbess Benita powie ci, że Sister Anna została brutalnie zamordowana w swoim pokoju, i żeby zachować spokój w klasztorze, żadna siostra o tym nie wie. Poprosi cię o rozpoczęcie śledztwa w sprawie jej śmierci, aby znaleźć i ukarać sprawcę, który napada na bezbronne siostry zakonne.

002

3. Czas zacząć przesłuchania. Dokładnie w pomieszczeniu na wschód znajduje się Sister Elena - kucharka zakonu. Wypytaj ją o wszystkie możliwe rzeczy, nie podając powodu swojej ciekawości, a dowiesz się, że nie przepadała za Sister Anna'ą oraz o kradzieży ze spiżarni zakonu.

003

4. W kolejnym pomieszczeniu na wschód znajduje się najniższy poziom wieży zegarowej zakonu. Wejdź po schodach na górę i zlokalizuj leżącą pod maszynami siostrę zakonną i porozmawiaj z nią. Poprosi cię o przestawienie zegara o 20 minut do tyłu, za pomocą specjalnie znajdującego się tam urządzenia. Musisz jednak zwrócić uwagę na to, że znajdujecie się wewnątrz budynku i widzisz zegar od środka, jako lustrzane odbicie. Ustaw więc godzinę 12, a zegar zostanie naprawiony i zabrzmi dzwon. Ujawni się wówczas Sister Debora, przepytaj ją o wszystko a dowiesz się, że Abbess Benita niedługo miała odejść na emeryturę i jej miejsce miała zająć Sister Anna.

004

5. Zejdź na dół i wejdź do kościoła, w którym znajduje się chór i porozmawiaj z prowadzącym - Sister Ceclia'ą i przepytaj ją o wszystko. Opowie ci ona o historii Saint Elspeth i przeraźliwym Ripper Demonie, który został wypędzony ze świata ludzkiego za pomocą śpiewu.

005

6. W tym samym pomieszczeniu znajduje się Sister Cathalina. Wypytaj ją o wszystko, zatajając fakt o morderstwie Anny. Catherina powie ci, że w tym samym czasie przepisywała księgi w skryptorium i nic specjalnego się nie działo oraz o tym, że podczas jej rozmowy na przyjęcie do zakonu, była z nią inna nowicjuszka, która niedługo potem zniknęła.

006

7. Na południe znajdują się cztery rzędowo ustawione dormitoria, przeczytaj na drzwiach tabliczki, aby zlokalizować pokój Sister Anny i za pomocą klucza wejdź do środka. Przeszukaj wszystkie elementy znajdujące się w pomieszczeniu, aby znaleźć jakieś poszlaki w morderstwie siostry. Powinieneś znaleźć kawałek dziwnego materiału, który nie pasuje do szat zakonnych pod łóżkiem zamordowanej oraz wybite od środka okno, które prawdopodobnie jest dowodem ucieczki mordercy z zakonu.

007

8. Udaj się teraz do pokoju położonego maksymalnie na południowym zachodzie zakonu. Tam, pod przykryciem, znajdują się zwłoki Sister Anny. Obejrzyj je a zobaczysz że są zmasakrowane. Oprócz rozległych obrażeń głowy, które uniemożliwiają identyfikację twarzy, ma ona również 3 dziury w korpusie i zmasakrowane stopy. Po oględzinach ofiary, skieruj swoje kroki poza zakon.

008

9. Zlokalizuj szefa wędrownej trupy Valerio'a i porozmawiaj z nim i wypytaj o wszystkie szczegóły. Nie mówiąc mu o morderstwie, powinieneś się dowiedzieć o tym, że w czasie morderstwa był w Al Kharid, że śpiewa o tańczącej dziewczynie z zakonu oraz... miał w przeszłości pewien epizod taneczny z Sister Anną.

009 

10. Wróć do Abbes Benita'y i zapytaj o przybyłą wraz z Sister Cathalina'ą nowicjuszkę, która zniknęła. Benita zacznie wygłaszać ci wykład moralny na temat niezdecydowania dzisiejszych dziewczyn w celu obrania drogi pełnej wyrzeczeń i powie, że nazywała się Isabela i zatrzymała się w dormitorium, po czym pewnej nocy zniknęła - prawdopodobnie uciekła z zakonu.

11-20
Numery pokazują odpowiednie lokacje kolejnych punktów tego opisu!


11. Udaj się do pomieszczenia na zachód, a powinieneś pod jednym z łóżek znaleźć kawałek materiału idealnie pasujący do tego, który został znaleziony pod łóżkiem w pokoju Sister Anny.

010

12. Wróć do Abbess Benita'y i przedstaw jej dotychczasowe wyniki śledztwa. Zapyta cię ona o podejrzewanego winowajcę, odpowiedz zgodnie ze swoimi spostrzeżeniami (wybór nie ma znaczenia na kontynuowanie zadania) i przedstaw dowody. Usłyszycie jednak po chwili przerażający krzyk, Benita poprosi cię, abyś udał się do jego źródła i sprawdził o co chodzi.

13. Pobiegnij na wschód i zejdź do piwnicy, miejsca spoczęcia świętej relikwii zakonu a zobaczysz zakrwawione zwłoki Sister Elena'y i stojącą nad nią Sister Ceclia'ę. Opowie ci, że usłyszała wrzask i rumor, i przyszła sprawdzić co się stało i ujrzała demona Ripper'a, który zabijał Elenę, a później uciekł. Benita poprosi cię o to, abyś wszczął śledztwo w sprawie Eleny i jak najszybciej znalazł mordercę, zanim zaatakuje kolejną siostrę!

011

14. Przeszukaj ciało ofiary. Zobaczysz podobne obrażenia, jak przy ciele Sister Anny, jednak twarz w tym przypadku nie została zmasakrowana. Obejrzyj następnie krew, a dowiesz się, że zwłoki zostały przeniesione od świętej relikwii aż do schodów. Na sam koniec, przeszukaj szafę znajdującą się przy zachodniej ścianie, a powinieneś zobaczyć, że szaty są pogniecione, bo ktoś w tej szafie był - najprawdopodobniej morderca.

15. Udaj się do pokoju Abbess Benita'y i poproś o klucz do pokoju Sister Elena'y, następnie udaj się w południowy wschód klasztoru, znajdź jej pokój i wejdź do środka. Przeszukaj wszystko, a powinieneś pod łóżkiem znaleźć listy miłosne zaadresowane do Eleny, podpisane imieniem Valerio, mówiące o tajnym przejściu do klasztoru, które pozwoliło spotkać się Valerio i Elenie ubiegłej nocy.

012

16. Udaj się do kuchni i przeszukaj worki w rogu pomieszczenia, a powinieneś znaleźć dziurę, odpowiednio wielką aby zmieścił się w niej człowiek. Jest to prawdopodobnie domniemane tajne przejście prowadzące na zewnątrz.

013

17. W kościele porozmawiaj z siedzącą na ławkach Sister Cecilia'ą i pociesz ją, a powie ci, że widziała najprawdziwszego demona Rippera, który wymorduje je wszystkie. Nie należy jednak się poddawać i Cecilia wróci do prowadzenia chóru aby umocnić się z siostrami w tych trudnych czasach.

18. Wyjdź z zakonu i porozmawiaj z Valerio. Powiedz mu, że Sister Elena została zamordowana, to przyzna ci się że się z nią spotkał ostatniej nocy, jednak nie widział nic podejrzanego. Zaoferuje ci również swoją pomoc w szukaniu mordercy.

014

19. Wróć z tymi informacjami do Abbess Benita'y i wskaż winowajcę (wybór nie ma znaczenia). Benita powie, że zanim zaczną działać na temat unicestwienia, chce mieć pewność, że wszystkie siostry są bezpieczne w zakonie, zanim morderca znowu zaatakuje. Doszły jej słuchy, że Sister Cathalina jest na zewnątrz i tańczy, rozkaże ci iść po nią i przyprowadzić do zakonu.

20. Udaj się do trupy Valeria i porozmawiaj z Sister Cathaliną i powiedz, że musi wrócić do zakonu. Nastąpi scena, w której podczas powrotu zostaniesz rozdzielony od Sister Cathalina'y, następnie morderca zeskoczy z murów i zabije Sister Cathalina'ę. Przybędzie Valerio, próbujący powstrzymać zabójcę, jednak ten ucieknie.

015

11-29
Numery pokazują odpowiednie lokacje kolejnych punktów tego opisu!


21. Wejdź po drewnianej drabinie do góry i za pomocą kołowrotu otwórz bramę i porozmawiaj z Valerio'em. Powie ci, że obrażenia są ogromne i Cathalina nie żyje. W tym samym czasie przybędzie Abbess Benita, zobaczywszy zwłoki kolejnej siostry, poprosi ciebie i Valeria do spotkania w jej biurze, aby zastanowić się nad ostatecznym rozprawieniem się z zabójcą.

016

22. Udaj się do biura Abbess Benita'y i porozmawiaj z nią. Zostaniesz zapytany o wskazanie winowajcy, tym razem wskaż demona Rippera i na pytanie, w jaki sposób go złapać, zaproponuj stworzenie fałszywej siostry, za pomocą ubrań znalezionych w szafie w piwnicy zakonu. Cała akcja musi się dziać podczas pogrzebu, aby pułapka była odizolowana, prowokując zabójcę do łatwiejszego działania.

23.Zerwij z dziedzińca kapustę, udaj się do piwnicy. Koło reliktu znajduje się zapalony świecznik, kliknij na niego aby go przesunąć, następnie użyj na nim kapusty i ubrań z szafy, w której zabójca schował się podczas mordowania Sister Elena'y. Pułapka gotowa, schowaj się w szafie i czekaj na zabójcę.

017 

24. Rozpoczną się uroczystości pogrzebowe trzech sióstr w świątyni, w tym samym czasie zabójca połknie przynętę i zejdzie do piwnicy i zaatakuje sztuczną siostrę, która rozpadnie się na kawałki. Zdziwiony zabójca zacznie się zastanawiać nad tym faktem, w tym czasie ty wyjdź z szafy i spróbuj go znokautować, nie uda ci się jednak ta sztuka, zabójca odpowie atakiem z pazurów i ucieknie.

018

25. Udaj się w pościg za mordercą, po poszczególnych pokojach. Valerio wraz ze swoimi ludźmi obstawił bramę, uniemożliwiając zabójcy ucieczkę, uda się on wówczas do świątyni, przebiegnie przez całą ceremonię i wejdzie do góry po wieży. Wejdź na sam szczyt.

26. Zobaczysz kobietę, trzymającą Sister Debora'ę jako zakładnika. Po konwersacji okaże się, że zabójcą jest... Sister Anna, która podłożyła nowicjuszkę jako swoje zwłoki i tak ją zmasakrowała, aby nie można było zidentyfikować jej. Powie ci, że objawiła jej się sama Saint Elsepth, która otworzyła jej umysł. Zabija ona teraz każdą tańczącą dziewczynę, aby wyplenić zło z klasztoru. Żadna konwersacja nie pomoże w uwolnieniu Sister Debora'y, musisz znaleźć inny sposób.

019

27. Zejdź niżej i za pomocą maszyny do ustawienia zegara, ustaw wskazówki na pełną godzinę. Wróć na szczyt i powiedz Annie o dzwonie, i jak na zawołanie, zupełnie przypadkowo zabrzmi dzwon, ogłuszając wszystkich. Sister Debora, wyrzuci metalowe pazury Anny i uwolni się z jej objęć.

020

28. Porozmawiaj z Sister Anną. Powie ci, że nie została jednak objawiona przez Sainth Elsepth, lecz opętana przez demona Ripper'a. Poprosi cię o litość, aby mogła się pomodlić przed jej śmiercią, zgódź się, po czym Anna się pomodli i skoczy ze szczytu wieży w przepaść.

021

29. Pogrzeb dobiegnie końca. Udaj się do Abbess Benita'y i powiedz jej o mordercy (możesz również skłamać). W końcu wszystko wróciło do normy, jednak w klasztorze jeszcze długo będzie skaza mordercy, która - jak ma nadzieje Benita - zostanie jak najszybciej wypleniona, poprzez boskie śpiewy zakonnic.

022Nagroda: 2QP; Citharede Robe Set; 250exp Prayer; Troubadour Dance emote; możliwość ulepszania God Book'ów


Informacje dodatkowe


CITHAREDE ROBES SET

Mając założone wszystkie cztery części stroju, podczas 'restowania' przy muzykach, oprócz punktów HP, zostaną ci zregenerowane punkty Prayer.

ULEPSZANIE GOD BOOK'ÓW
Do ulepszania Book'ów, wymagany jest quest: Horror from the Deep
Musisz posiadać uzupełnioną książkę, czyli WSZYSTKIE 4 STRONY.

Z gotową książką udaj się do skryptorium (pokój na wschód od pokoju, w którym leżało ciało 'Anny'), i użyj jej na stole. Musisz wykonać cztery czynności, każda kosztująca 200 Prayer Points, aby ją ulepszyć.

Ulepszenie książki daje 10,000exp Prayer oraz 10,000exp Crafting.

Ulepszona książka ma o 3 więcej Prayer Bonus.

ŚWIĘTA RELIKWIA

Po ukończeniu zadania, masz okazję wziąć świętą relikwię, jednak aby to uczynić, musisz pokazać, że jesteś przepełnioną świętością osobą.
Aby to uczynić, musisz mieć 70 Prayer, Ghostspeak Amulet, Ring of Visiblity i ubrane rzeczy Saradomin'a, w każdym możliwym pozostałym miejscu. Można to zrobić poprzez dobór poniższych części:

1. Citharede Hood
2. Citharede Bottom
3. Citharede Top
4. Saradomin Arrow
5. White Boots
6. White Gloves/Saradomin Vambrances
7. Saradomin Staff (Mage arena)/Saradomin Crozier
8. God Cape (Mage arena)/Saradomin Cloak
9. Iluminated Holy Book/Holy Book/Saradomin Kiteshield

Włącz Piety i otwórz relikwię w podziemiach, pokaże się duch, który powie, że jesteś prawdziwym wybrańcem Saradomin'a i pozwoli na zabranie relikwii. Otrzymasz Holy Cithara'ę.

WARUNEK: Nie możesz mieć nic w plecaku, symbolów innego boga, oraz NIE MOŻESZ być na czarach typu Ancient.

Jeśli coś przeoczyłeś, zrobiłeś źle, dostaniesz obrażenia, redukujące twoje hp do 1, nie da się jednak tam zginąć.

Za zabranie świętej relikwii otrzymasz nagrodę w postaci 50,000exp Prayer.

© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd