Dream Mentor


Dream Mentor

Start: Lunar Isle, w podziemiach (w kopalni) po przejściu przez szczelinę w ścianie (znak questu) Fall Men

Poziom Trudności: Trudny (Master)
Czas Wykonania: Dlugi

Ukończenie questa jest konieczne, aby rozpocząć:
- Blood Runs Deep
- The Temple of Senntisten
- While Guthix Sleeps

Wymagane Questy:
- Lunar Diplomacy
- Eadgar’s Ruse

 Wymagane Umiejętności:
- 85 multicombat_symbol combat
 

Wymagane Przedmioty:
- Seal of Passage (Rozmawiamy z Chiefmanem w głównym budynku w Rellece)
- ok. 50 food (3 rodzaje)
- Astral Rune (zrobić można na Luna Isle)
- Hammer
- Tinderbox
- Pestle & Mortal
- Goutweed (Można zasadzić Gout Tube, lub ukraść w kuchni w Troll Stronghold - patrz Eadgar’s Ruse)
- Dobra broń, zbroja
- super set


Aby popłynąć na wyspę Lunar, należy porozmawiać z Lokar Searunner w doku w Rellece, a następnie z kapitanem pirackiego statku. Po dopłynięciu na Lunar Isle idziemy na północ do kopalni, schodzimy na dół i przechodzimy przez szczelinę w ścianie (w miejscu znaku rozpoczęcia questu)  

 1. Spróbuj porozmawiać z mężczyzną. Zauważysz, że jest w tragicznym stanie i nie da rady z tobą porozmawiać. Aby to uczynić, musisz podnieść jego hp do 20%. W tym celu używasz na nim jedzenia (przynajmniej 3 różne rodzaje pod rząd). Jeśli chcesz sprawdzić, ile ci brakuje do wymagań, wybierasz opcję Inspect.

2. Gdy osiągniesz wymaganą granicę porozmawiaj z człowiekiem. Zażyczy on sobie dalszej pomocy. Tym razem musisz podnieść jego Health do 40% i Spirit do 30% (Health znowu jedzeniem, a Spirit rozmową. Uwaga! Musisz mu prawić tylko komplementy i dobre zdania).

3. Mężczyzna wstanie, przedstawi się (nazywa się Cyrisus) i wyśle do banku po wyposażenie dla niego. Wróć do wioski i porozmawiaj z ‘Bird’s – eye’ Jack. Powiedz mu o Cyrisusie, a on pozwoli ci zajrzeć do jego bank.

4. Weź Dragon Medium Helm, Abysal Whip, Ranger Boots, Ahrim Robie top oraz Skirt. Bankier ładnie ci to zapakuje w skrzynie i każe zanieść do właściciela. Zanieś to Cyrisusowi, a on się ucieszy. (Dla wszelkiej pewności użyj Inspect i zobacz, czy Armament jest na poziomie 100%). Weź ze sobą jeszcze trochę food, aby Cyrisus miał 100% Heath i 100% Spilit.

5. Gdy Cyrisus będzie miał wszystko na 100%, opowie ci o swojej historii. Aby zaznać w końcu spokoju, musi się zmierzyć z potworami w swoich snach, lecz bardzo się boi. Zaproponuj mu pomoc, a wyśle cię on do Oneiromancera koło Astral Altaru (południowa część wyspy) w celu jakiejś możliwości zrobienia tego w dwóch.

6. Porozmawiaj z Oneiromancerem. Owszem jest taka możliwość, ale trzeba przygotować specjalną miksturkę. Dostaniesz Dream Vial. Idź do wioski i napełnij ją wodą. Następnie dodaj Goutweed i zmielone Astral Rune (użyj młotek na Astral Rune, a to co uzyskasz użyj na Pestle and Mortal). Z gotowym potionem idź do Cyrisusa, do budynku ze zniczem w zachodniej części wioski. Weź ze sobą zapałki, jedzenie, broń i zbroję, bo trzeba stoczyć kilka walk bez używania prayer.

7. W budynku porozmawiaj z Cyrisusem i zapal znicz. Jeśli porozmawiasz z nim drugi raz, zostaniecie obaj przeniesieni do jego snu. Zobaczysz cutscenkę, co śniło się Cyrisusowi i jakie stoi przed nim zadanie. Po cutscence czas na walki. Pamiętaj, że Cyrisus rzuca na ciebie różne bardzo pomocne czary.

8. Pierwszym twoim przeciwnikiem będzie Inadequacy (343lvl). Wali dość często 150+, więc będzie wymagającym przeciwnikiem.

9. Drugim twoim przeciwnikiem będzie Everlasting (223lvl). Dość często trafia, nawet za 200 więc może być ciężko.

10. Trzecim twoim przeciwnikiem będzie Untouchable (274lvl). Wali rzadko, ale jak przywali to słabo się robi (nawet za 250-300)

11. Ostatnim twoim przeciwnikiem będzie Illusive (108lvl). Jest słaby, ale teleportuje się po mapie.

12. Gdy pokonasz już wszystkie przemiany tego potwora, zobaczysz jak Cyrisus ostatecznie rozprawia się z robalem. Podziękuje ci on za twój bohaterski czyn i powie ci, żebyś porozmawiał z Oneiromancerem.

13. Nie pozostaje ci nic innego jak z nim porozmawiać i delektować się nagrodą


Nagroda: 2qp, 15,000 exp Hitspoint, 10,000 exp Magic, Magiczna lampa dająca ci 15,000 exp do wybranego skilla Combat oraz dodatkowe czary do Lunar Spells.

Aby przejść do tabeli z doświadczeniem z wszystkich questów, kliknij tutaj.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd