Bringing Home the Bacon


Bringing Home the BaconEli Bacon odkrył sekret związany z bekonem po pewnym incydencie z udziałem jego cenionych świń. Pomożesz mu sprawdzić czy ma dostatecznie dużo tych stworzeń, aby ten sekret opatentować? Nagrodą może być żywność na bazie świń taka jak bekon (bacon), wieprzowe ciasto (pork pie) oraz alkohol bazujący na bekonie(bacon-based alcoholic beverage), która posiada większe możliwości lecznicze niż obecne jedzenie na tym samym poziomie, ale także zwierzątko (w postaci świni), które zyskuje poziom razem z graczem, posiada szereg możliwości, a także jest w stanie pomagać w walce poprzez przechowywanie jedzenia, a nawet w celu odnawiania punktów prayer.


Start: Eli Bacon, Falador Farm (na północ od Port Sarim).

start1

Poziom trudności: Początkujący
Długość: Krótki

Wymagane questy:
-brak

Wymagane umiejętności:
-14 Farming Farming
-14 Summoning Summoning
-14 Construction Construction

Potrzebne przedmioty:
- 5 Wheat

Przydatne przedmioty:
- Explorer's ring 3,4 lub Clan vexillum
- Teleporty do Ardougne, Falador (lub odblokowane Lodestone'y)

Przeciwnicy:
- brak

 

 


 


1. W celu rozpoczęcia questu porozmawiaj z Eli Bacon, który znajduje się w Falador Farm. Dostaniesz się tam bardzo łatwo za pomocą teleportu z Explorer's ring'a.

2. Po krótkiej rozmowie poprosi cię o spróbowanie przyrządzonego przez siebie mięsa, zgódź się akceptując quest. Dostaniesz od niego Mysterious meat. Zjedz je i wybierz pierwszą opcję "That was great!". Eli'emu spodoba się twoja reakcja. W dalszej rozmowie opowiada dlaczego nazwał to mięso bekonem, a także skąd on (bekon) pochodzi. Mówi też o zapasach świń, coś jak Castle wars.

1

3. Po tej wymianie zdań przed wejściem do zagrody pełnej świń pojawią się lokalni mieszkańcy, którzy już dowiedzieli się o znakomitym bekonie. Na skutek błędu brama zostanie otwarta po czym tłum wbiegnie do środka atakując świnie. Pomóż Eli'emu zbudować 3 beczki i owiń je bekonem w celu odwrócenia uwagi tłumu od świń tak, aby Eli mógł je ukryć. Zadanie jest dość łatwe i przyjemne. W momencie gdy uda wam się uratować wszystkie świnie przejdziecie do podziemi.

2

4. Ponownie porozmawiaj z Eli'm. Jego plan polega na tym, aby wytrenować świnie w celu zwrócenia uwagi ludzi. Eli zapyta w jaki sposób mają być wytrenowane. Wybierz opcję, która najbardziej Ci pasuje (świnie mogą np. walczyć lub trzymać przedmioty). Zgodzi się niezależnie jaką opcję wybierzesz. 

3

Eli wysyła Cię do Martin'a w Draynor Village w celu pozyskania świni.

4

5. Skorzystaj z Lodestone lub udaj się na południe od Falador Farm w celu odnalezienia Martina. Znajduje się on na placu na północny zachód od banku. Wybierz opcję "Bringing Home the Bacon", aby nawiązać rozmowę na temat zleconego wcześniej zadania. Martin zgodzi się pomóc jednakże najpierw chce, byś zrobił coś dla niego. Powie Ci, że ktoś go okrada, a sprawca może znajdować się gdzieś na zachód. Twoim zadaniem będzie znalezienie sprawcy i wyprowadzenie solidnego kopniaka.

5

6. Musisz znaleźć osobę, która nie ma żadnego alibi. Jeden z nich będzie kłamał gdzie był kiedy to się stało. Jeśli którykolwiek nie będzie w stanie w pełni prawdziwie określić gdzie wtedy się znajdował to najprawdopodobniej jest winowajcą. Przejdź kilka kroków na północny zachód gdzie przechadzają się potencjalni złodzieje. Nasze zadanie jest po raz kolejny stosunkowo proste. Musimy porozmawiać ze wszystkimi, a każdy z nich powie z kim i gdzie był wtedy, gdy Martin został okradziony. Musimy oskarżyć tę osobę, która nie przewinie się w rozmowie. W moim przypadku był to Chris.

6

7. Po przyprowadzeniu złodzieja do Martina przyjdzie czas na karę. Kopniak, który wymierzysz na początku niestety nie przemówi mu do rozsądku. W momencie, gdy twoja postać zacznie "uczyć"(fizycznie) złodzieja dobrych manier obejrzysz krótki spektakl z udziałem świni i kota. Po wszystkim szczęśliwy Martin podziękuje nam za pomoc i wręczy nam piglet.

8. Udaj się do piwnicy Falador Farm i przekaż Eli'emu piglet. Następnym twoim zadaniem będzie zbudowanie maszyny, która pozwoli wytrenować tę świnię. Dostaniesz materiały do budowy. Użyj ich w odpowiednim miejscu, ulepsz konstrukcję i ponownie zamień słowo z Eli'm. Poprosi Cię o dostarczenie mu 5 Wheat. Można je kupić na G.E lub zerwać w pobliżu Falador Farm. Daj mu to co potrzeba, a przejdziecie do kolejnej kwestii. Tym razem chodzi o świnię. Jest ona jeszcze zbyt mała, a przecież nie można czekać aż urośnie ze względu na spragnionych bekonu mieszkańców. Eli powie ci co trzeba robić.

7

9. Wyjdź na zewnątrz a otrzymasz Bacon heap i Sleeping potion. Użyj jednego i drugiego na jednej z beczek, a mieszkańcy po spożyciu pójdą spać. Niestety nie na długo. Ponownie porozmawiaj z Eli'm. Musisz dostarczyć mu 5 świeżo zebranych onion. Najbliższe miejsce, z którego możemy pozyskać onion to zagroda znajdująca się na południe od banku w Draynor Village.
Pamiętaj, nie możesz w żaden inny sposób pozyskać cebuli, ponieważ Eli jej nie przyjmie.

8

10. Ponownie skorzystaj z lodestone do Draynor lub idź na południe od Falador Farm. Na południe od banku zerwij 5 onion i wróć do Eli'ego. Teraz za pomocą maszyny możesz wytrenować świnię, która w tym czasie trochę podrosła. Kliknij na maszynę, a wytrenujesz świnię na taką jaką wybrałeś wcześniej (w rozmowie z Eli'm). Eli wręczy ci twoją świnię i listę miejsc, do których musisz z nią udać.

9

11. Wyjdź z piwnicy i kliknij na świnię prawym przyciskiem myszki po czym wybierz opcję "Walk with". Musisz udać się do:

a) Lumbridge Castle Courtyard

Użyj lodestona do Lumbridge i idź w stronę wejścia do zamku, a po drodze spotkasz ludzi. W rozmowie pokażesz im świnię.

b) Varrock Marketplace

Lodestone do Varrock przyda się w tym momencie. Wystarczy dojść do centrum Varrock gdzie pokażemy świnkę kolejnym mieszkańcom.

c) Falador North Gate

Kolejny raz lodestone tym razem do Falador. Przejdź się na południe mijając bramę. W centrum spotkasz mieszkańców.

d) Ardougne Marketplace

Użyj lodestone do Ardougne i wejdź do miasta idąc na południe. W końcu dotrzesz do centrum, gdzie po raz ostatni będziesz zmuszony pokazywać świnię komukolwiek.

10


12. Wróć do Eli'ego. Dowiesz się, że dużo ludzi przychodzi i pyta czy może kupić hodowlę świń. Udało się, quest ukończony!

11


 

 

Nagroda: 1 quest point, 350 doświadczenia do Farming, Summoning i Construction, świnia, której typ możemy zmienić za pomocą maszyny u Eli'ego, a jej imię u Martina, możliwość robienia trzech nowych summonów: Spirit pack pig, Spirit prayer pig, Spirit war pig, cotygodniowy bekon lub prezent summona możliwy do odebrania u Eli'ego, możliwość wejścia do Pig Pits na terenie Gielinor, 2 spin'y do Squel of Fortune.

Po queście można ulepszyć maszynę w zależności od twoich umiejętności. Każdy kolejny tier (istnieją 3) awansuje twoją świnię na lepszą.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd