Cook's Assistant


Cook's Assistant

Nadworny kucharz zamku w Lumbridge jest w potrzebie. Są urodziny Duke z Lumbridge i kucharz chce zrobić ciasto. Potrzebuje wielu składników, ale nie ma wiele czasu, by je zdobyć.

Start: Cook, na zamku w Lumbridge.

Poziom trudności: Łatwy (Novice)
Czas Wykonania: Krótki

Ukończenie questa jest konieczne, aby rozpocząć:
- Recipe for Disaster (Wstęp)

Wymagania:
- Brak

Wymagane przedmioty:
- brak

Inne: brak


Duke Horacio, władca Lumbridge ma dziś urodziny, a jego kucharz chce upiec mu specjalny tort urodzinowy, lecz zapomniał o składnikach i nie zdąży ich zdobyć na czas. Kucharz jest bardzo zabiegany, opiekuje się czwórka dzieci i kozą. Dlatego prosi cię o pomoc.

screen0000129

Bardzo ucieszy się, że chcesz mu pomóc oraz zdradzi ci, że to ciasto nie jest zrobione z zwykłych produktów. Produkty te są najwyżej jakości, miedzy innymi jest to ogromne jajko, najwyższej jakości mleko i najlepiej zmielona mąka.

screen0000130

Niestety, nie wie, skąd wziąć te składniki, ponieważ zawsze posyłał asystenta, który niestety parę dni temu odszedł. Ale zaznaczył na twojej mapie miejsca, które mógłbyś sprawdzić.

screen0000132

Mleko

Udaj się na północy-wschód, na pastwisko krów. Tam ujrzysz Grille przy dwóch mlecznych krowach. Porozmawiaj z nią o mleku najwyższej jakości (tom-quality milk). Będzie zaszczycona, że to mleko z jej krowy będzie użyte do ciasta dla Duke. Pozwoli ci wziąć mleko od jej najlepszej krowy, która znajduje się przy wschodnim ogrodzeniu. Obok krowy znajduje się wiaderko, podnieś je i wydój krowę.

screen0000135

Jajko

Udaj się drogą dalej na północ, po lewej stronie ujrzysz hodowle kur. Tam z stodoły weź Super large egg.

screen0000137

Mąka

Musisz wrócić się drogą i przejść przez najbliższy most na drugą stronę rzeki. Po przejściu udaj się dalej ścieżką na zachód. Po drodze miniesz hodowlę owiec i kur, a kawałek dalej znajdziesz pole zboża, z którego weź trochę zboża.

screen0000138

Powyżej pola znajdziesz młyn, w którym porozmawiaj z Millie Miller. Spytaj się jak uzyskać najwyżej jakości mąkę (extra fine flour). Millie zgodzi ci się pomoc i wymieni kamień do mielenia zboża na lepszy.

screen0000139

Wejdź na drugie piętro i użyj wcześniej zebranego zboża do koszu samoładowczego (hopper), a następnie pociągnij za dźwignie (hopper controls).

screen0000140

Zejdź na sam dół młyna, weź ze stołu gliniany dzban (empty pot), naciśnij Take-Flour na mące.

screen0000142

Mamy już wszystkie składniki, więc wracamy do kucharza. Wręcz mu zdobyte składniki na ciasto. Kucharz będzie bardzo wdzięczny za pomoc, lecz niestety nie będziesz mógł wziąć udziału w urodzinowej imprezie.

screen0000143


Nagroda: 1QP, 300 Cooking XP, 500 coins, 20 sardines, dostęp do pieca kucharza na zamku w Lumbridge.

Aby przejść do tabeli z doświadczeniem z wszystkich questów, kliknij tutaj.

Informacje dodatkowe

Piec kucharza ma specjalne właściwości: zmniejsza on możliwość spalenia potraw.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd