Party Room


Wprowadzenie

Zastanawiałeś się kiedyś czym jest ten słynny Party Room? Jeśli tak, to teraz masz szansę dowiedzieć się o nim wszystkiego.
Party Room (dosł. Pokój Przyjęć) jest zlokalizowany w Falador (kiedyś był w Seers' Village, ale w update z lipca 2007 został przeniesiony, by był dostępny także dla f2p). Głównym celem elem jego istnienia jest organizowanie tam przez graczy drop partites (o tym niżej) lub różnych innych imprez, takich jak np. urodzinowe, z okazji zdobycia danego poziomu czy po prostu dla uczczenia jakiejś okazji w gronie przyjaciół.
Można tam miło spędzić czas z przyjaciółmi, przyjrzeć się tańczącym rycerzom oraz uraczyć się piwem. Tak więc pędź do Faladoru, skieruj się do Party Room i ustal z Party Pete'm szczegóły imprezy! Nie zapomnij zaprosić znajomych!
Od 17 marca Jagex ograniczył dostępność Party Room'u tylko do światów 102, 103, 131 i 152 w celu zlikwidowania prób wykorzystywania go jako drogi tzw. "przerzucania" przedmiotów kupionych za prawdziwe pieniądze (real world items trading).


Komunikat przypominający o dostępności drop parties tylko na niektórych worldach. Pojawia się on, gdy kilknie się na party chest na światach innych niż dedykowane Party Room'owi.


Czym jest (i było) drop party ?

Główną atrakcją Party Room’u jest możliwość organizacji drop party, czyli zabawy polegającej na tym, że przedmioty, które dał organizator przyjęcia spadają w balonach na podłogę. Ten, kto pierwszy przebije balon z danym przedmiotem, będzie mógł go potem wziąć.
Przed update związanym ze zlikwidowaniem niezbilansowanego handlu, które było jedną z odpowiedzi Jagexu na handlowanie rzeczami z gry w realnym świecie (więcej informacji tutaj, pod hasłem „RWIT”) drop party można było zrobić praktycznie wszędzie, ale robiło się je raczej w miejscach odludnych, w gronie przyjaciół, głównie z okazji zdobycia danego poziomu czy rzadziej, gdy kończyło się grę i chciało się oddać przedmioty przyjaciołom. W tym celu po prostu upuszczało się wybrane przedmioty na ziemię, a one po krótkim czasie stawały się widzialne dla innych, których mogli je wtedy zabrać na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.
Jeśli chodzi o historię tego typu imprez, to jest ona już dość długa, bo po raz pierwszy drop party zorganizował nicku Dumb Woob już w roku 2001. Przeprowadził on serię cotygodniowych drop parties o nazwie „Running of the Newbies” (nazwane tak, dlatego, że początkujący gracze biegali za dropami), które odbywały się przy Barbaria Village w soboty, o godzinie 10. Wielu ludziom się to spodobało i drop partie zaczęły stawać się ważnym i bardzo lubianym elementem rozrywek w RS.


Lokalizacja

Party Room znajduje się w północno-wschodniej części Faladoru.
Mapka

Atrakcje

Praktycznie wszystkie atrakcje Party Room'u są na parterze. Jest on jednym wielkim pomieszczeniem ze stołem na środku. Po zachodniej stronie jest kominek, a po wschodniej dźwignia służąca do rozpoczynania drop party lub przywołania tańczących rycerzy.
W obu północnych rogach znajdują się schody na piętro, a przy południowo-wschodnim znaleźć można Party Pete'go i party chest (imprezową skrzynię).

Party chest:


Gracze chcący zorganizować drop party mogą wkładać rzeczy do skrzyni (uwaga: nie da się ich odzyskać!). Oczywiście, przedmioty którymi nie da się handlować nie mogą być tam włożone. Pociągnięcie za dźwignię obok skrzyni i zapłacenie 1000 gp spowoduje spadnięcie na halę balonów, które inni mogą przebijać w celu otrzymywania rzeczy zdeponowanych w skrzyni (rzeczy w dużych ilościach lub "noted" niekoniecznie muszą wypaść w jednym balonie; mogą zostać podzielone na wiele części). Te udogodnienia powodują, że Party Room jest najpopularniejszym miejscem organizowania drop parties.
Czasem Party Pete sprawdza zawartość skrzyni i usuwa z niej "junks" (tzw. śmieci), więc uważaj, co do niej wkładasz.


Typowe drop party
Przyjęcia w Party Roomie nie będą już ogłaszane przez NPC i nie będzie obowiązywać opóźnienie czasowe.
Jak widać na powyższym screenie przedmioty w skrzyni są podzielone na dwie grupy: te, które są gotowe do dropowania (i licznik obok odlicza czas do ich dropowania) i te oczekujące.


Dancing Knights (tańczący rycerze): Jeśli chcesz urozmaicić przyjęcie w oryginalny i typowy dla klimatu RS sposób, to nie ma nic lepszego od... tańczących rycerzy. Zobacz grupę wojowników z Faladoru występujących na stole i śpiewających różne wesołe piosenki. Będzie cię to jednak kosztowało 500 gp.
Bar: Barmani na piętrze Party Room oferują spragnionym imprezowiczom piwo.OsobyParty Pete jest ekstrawaganckim właścicielem Party Room'u. Cechuje go wesołość, poczucie humoru i niezaspokojona, ciągła chęć zabawy i imprezowania. Lubi tańczyć, rozmawiać i odliczać czas do rozpoczęcia imprezy. Posiada on bardzo oryginalnego zwierzaka - kameleona. Ponadto, można u niego kupić peruki afro za 50 gp.Megan i Lucy (na piętrze) są barmankami w Party Room. Z przyjemnością zaserwują ci za 2gp kufel zimnego piwa, jeśli o nie poprosisz.

Dhalak (na piętrze) jest widoczny tylko przy włożonym ring of visiblity. Jest on jednym z duchów z mini gry Ghostly Robes (p2p).Ciekawostki

- Początkowo Party Room był w Seers’ Village, ale razem z wprowadzeniem misji King’s Ransom (24 lipca 2007) powstał na jego miejscu inny budynek związany z quest’em, a Party Room przeniesiono do Falador i udostępniono go graczom f2p.
- Party Room został stworzony w odpowiedzi na rosnącą popularność drop parties. Początkowo, był tylko obszarem, gdzie zablokowany był czar telekinetic grab (sprzeczny z ideą drop party, bo pozwalający na podnoszenie rzeczy na odległość), a przy wprowadzeniu RS2 dodano większość z obecnych atrakcji.
- Postie Pete, RS-owski listonosz czasami odwiedza swego brata – Party Pete’go.
- Wiele osób narzeka na to, że w Party Room nadal możliwe jest przytrafianie się random events, co może przeszkadzać w zdobywaniu przedmiotów na drop party.
- Na światach PvP Party Room jest obszarem wyłączonym z walk.
- 22 sierpnia 2009 roku do Party Room wkradł się bug (glitch), który spowodował czasowe zniknięcie dźwigni przy skrzyni.
- Rycerze, którzy tańczą na stole w Party Room ciągle używają starej emoty dance.
- Wielu osobom bardzo nie podoba się to, że w Party Room można rozpalać ogniska oraz przywoływać stworzenia przy pomocy umiejętności summoning, co może przeszkadzać w zdobywaniu przedmiotów podczas drop party.
- W przeszłości, niektórzy gracze kończący grę robili związany z Party Room żart polegający na kupieniu milionów igieł za 1gp w sklepie rzemieślniczym i włożenie ich do skrzyni. Wtedy bankierzy i inne osoby oznajmiały, że odbędzie się drop party z ogromną kwotą i ludzie myślący, że będą mogli zdobyć wartościowe przedmioty padali ofiarami dowcipu.


życzymy zdobycia wielu cennych przedmiotów i udanych imprez w Party Room!

© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd