Wilderness team capes


Team capes są dostępne dla wszystkich graczy.Marzyłeś kiedykolwiek o unikatowej pelerynie ze oryginalnymi wzorami i kolorami, dzięki której wyróżniałbyś się z tłumu?
A może miałeś kiedyś problemy z odróżnieniem swoich klanowiczy od przeciwników podczas wielkich walk międzyklanowych?
Jeżeli tak, to ten poradnik jest właśnie dla Ciebie!Czym są team capes: Team capes (peleryny drużynowe, znane również jako wilderness capes lub clan capes) to zbiór 50 peleryn (oznaczone numerami 1-50) w 10 wzorach i 5 kombinacjach kolorystycznych (różowa, żółta, niebieska, zielona, czerwona). Na skutek tak dużej ich różnorodności każdy może wybrać dla siebie taką, która mu się najbardziej spodoba i nie ma zagrożenia, że wiele osób będzie miało identyczną.
Początkowo team capem mogli nosić tylko membersi, ale po update z 10.12.2007 zostały udostępnione wszystkim graczom. Od tamtej pory stały się najpopularniejszymi pelerynami na światach f2p, m. in. ze względu na niebanalny wygląd (dużo lepszy od dotychczas noszonych jednokolorowych) i dużą różnorodność

Po co są team capes: Zostały one stworzone przede wszystkim z myślą o walkach klanowych. Gdy wszyscy klanowicze założą jednakowy typ peleryny to na minimapce będą pooznaczani niebieskimi kropkami, jak na obrazku po lewej (oczywiście ci, których masz na liście przyjaciół ciągle będą oznaczeni zielonymi kropkami). Ułatwia to odróżnienie swoich sprzymierzeńców od wrogów podczas bitwy.
Ponadto, opcja ataku na Clan Wars (dostępna normalnie po kliknięciu na innego gracza lewym przyciskiem myszy), gdy ten będzie miał założoną identyczną team cape jak Ty, zostaje przeniesiona do rozwijanego menu dostępnego pod prawym przyciskiem myszy. Uniemożliwia to przypadkowe zaatakowanie swojego kompana.


Dodatkowo, team capes jak przystało na ekwipunek do walki, dają następujące bonusy do obrony (defence bonus):

STAB SLASH CRUSH MAGIC RANGED SUMMONING
0 +1 +1 0 +2 0


Gdzie kupić team capes: Pelerynami tymi handluje 10 kupców rozlokowanych w różnych zakątkach Wilderness (właśnie dlatego funkcjonuje też nazwa wilderness capes).
Wilderness, jak sama nazwa wskazuje (dzicz), jest bardzo niebezpiecznym obszarem, m. in. ze względu na wiele silnych potworów. Jeśli więc nie chcesz się tam zapuszczać, to wiedz, że są one dostępne także w zwykłym handlu pomiędzy graczami oraz na Grand Exchange (tyle, że już po wyższych cenach).
Mapa lokalizacji sprzedawców:

Uwaga: Sprzedawcy ciągle się przechadzają, więc czasem mogą się nieco oddalić od miejsca oznaczonego na poniższej mapie.


Typy peleryn:

Wygląd i numer Sprzedawca

1,       11,       21,       31,       41
William

2,        12,       22,        32,        42
Ian

3,        13,        23,        33,        43
Larry

4,        14,        24,        34,        44
Daren

5,        15,        25,        35,        45
Edward

6,         16,        26,        36,         46
Richard

7,        17,         27,         37,        47
Neil

8,         18,         28,        38,        48
Edmond

9,         19,         29,         39,        49
Simon

10,        20,        30,        40,        50
Sam

© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd