Defence


Jest to jedną z trzech umiejętności, w których używa się broni białej, związanych z Combatem i najważniejszych w grze RuneScape. Większość problemów wojowników, magików i łuczników jest to, że mają bardzo wysokie poziomy strenght (siły), attack (atak), magic (magia), ranged (łucznictwo) lecz niestety mają niski poziom obrony. Jeżeli jesteś taką osobą to na wildzie masz małe szanse na przeżycie. Kilka celnych ciosów i po tobie. Pewnie doświadczyłeś już tego.

Defense (obrona) decyduje jak często twój przeciwnik np. Ankou zada Ci ciosy z wysokimi obrażeniami np. 8.
O to tabela zbroi jakie możesz nosić na danym levelu obrony:


Aby trenować daną umiejętność musisz ustawić styl walki na Block. Dzięki użyciu tego trybu walki całe doświadczenie przechodzi na obronę. Również po przez wykonywanie różnorodnych questów możesz zdobyć trochę xp do obrony np. Hero Quest.Uwaga łucznicy i magowie! Używając trybu "Long Range"(łucznicy) do obrony także dochodzi doświadczenie do tytułowej umiejętności, a dla magów obie umiejętności po prawej stronie.

Istnieje też sposób na powiększenie na pewien czas levelu obrony. Oto kilka sposobów:
-prayer (modlitwa)
-potiony (wywary)
-atak specjalny mieczem “Excalibur”.
-cape (peleryny)

W czasie treningu obrony nie zapominaj także o ataku i sile, ponieważ, aby zdobyć dużo experience points (doświadczenie) musisz najpierw zabrać życie twojemu przeciwnikowi.

W grze istnieją także pure. Mają wysoki level strenght, lecz niski attack i defense. Taki przeciwnik zabiera dużo życia, lecz jak ty zadasz mu kilka celnych uderzeń będzie już po nim, a Ty dalej będziesz żył.

Pamiętaj nie zostawiaj Obrony w tyle.
życzę szczęścia w treningu!!

Doświadczenie z questów
Cała tabela jest dostępna w artykule: doświadczenie z questów.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd