+++

Behind The Scenes - Sierpień 2013


newsW tym miesiącu, wraz z rozwijającą się Bitwą o Lumbridge, mamy zupełnie nowe elementy gry a wśród nich zupełnie nowy skill Divination, nowy rycerski quest związany z szóstą erą którego głównym bohaterem jest sir Owen oraz potężna aktualizacja Members Loyalty Programme!

 

 

Divination

Skill dla graczy members, poziomy od 1 do 5 dla graczy free

Divination – nasz nowy skill, będzie miał swoją premierę w tym miesiącu!

Śmierć Guthixa uwolniła boską moc która rozproszyła się po całym Gielienor uszkadzając planetę i powodując, że energia życiowa duszy planety, Anima Mundi została uwolniona. Orla Fairweather i jej pionierski zespół badają powstałe z tego powodu anomalie by dowiedzieć się co mogą oznaczać dla świata i czy jego mieszkańcy mogą w jakiś sposób z nich skorzystać.

Trenując tą zupełnie nową sztukę, zdobędziecie divine energy – cenny nowy surowiec z Wisp'ów, energii która pojawiła się jako pozostałość po mocy Guthixa. Wispy zgromadziły się w kolonie na całym świecie, pierwszą taką kolonię znajdziecie zaraz obok krateru w Lumbridge. Wraz ze zbieraniem tej energii odnajdziecie fragmenty pamięci Guthixa, zwrócenie ich z powrotem do Anima Mundi zaowocuje dodatkowym XP.

Divination to znacznie więcej niż tylko umiejętność zbieractwa, można z nią zrobić znacznie więcej niż tylko doskonalić i zbierać surowce. Używając energii zdobytej z Wisp'ów będziecie mogli zrobić przedmioty noszone w pocket-slot nazywające się Signs, które aktywują się przy spełnieniu określonych warunków zapewniając efekty: ochronią przed śmiercionośnymi ciosami lub zachowają więcej przedmiotów po śmierci. Będą także przedmioty trzymane w plecaku nazywające się Portents podobnie jak Signs działające tylko w pewnych warunkach np. leczące posiadacza gdy ten ma mniej niż określoną ilość punktów życia.

Prawdopodobnie największym bonusem nowej umiejętności, będzie to, że zwiąże się ona już z istniejącymi umiejętnościami zbieractwa. Nie możemy wyjawić wszystkiego, ale każdy dobrze zapoznany z Divination otrzyma dostęp do unikatowych lokacji z rzadkimi zasobami, ponadto może liczyć na pomoc z transportem uzyskanych surowców. Więcej dowiecie się w nadchodzącym wideo BTS, także miejcie oczy otwarte!

Divination jest bardzo silnie związane z nową umiejętnością, która pojawi się w przyszłym roku, tak więc przygotujcie się! Wraz z premierą Divination pojawi się zupełnie nowa tabelka highscore, można się więc spodziewać rywalizacji kto pierwszy zdobędzie Divination skillcape. Mówiąc o niej, jeśli jeszcze nie zagłosowaliście na wariant kolorystyczny w naszej ankiecie, polecamy zrobić to jak najszybciej.

Jeśli jesteście graczem free, nie zapomnijcie, że tak samo jak pozostałe umiejętności dla graczy members, pierwszych pięć poziomów jest dostępnych do wypróbowania.

The Death of Chivalry

Quest dla graczy free i members

Mamy coś specjalnego dla wielbicieli fabuły, The Death of Chivalry, quest który świetnie wpisuje się w szóstą erę!

Dołączycie do Sir Owen'a podczas infiltracji Black Knight's Fortress. Plotka niesie, że rycerze z zakonu Kinshra odnaleźli potężną magiczną broń, a sam Saradomin rozkazał sir Owen'owi jej odzyskanie – za wszelką cenę.

Po drodze będzie walka na miecze, magia i dama w potrzebie, ale niech to was nie zwiedzie, ten quest to nie bajeczka. Na odkrycie czekają mroczna tajemnica, zostaniecie postawieni przed trudnymi wyborami, które przetestują to co wiecie – a nawet może nawet wskażą wam stronę bliższą waszym poglądom. Wybory które podjęliście podczas Battle of Lumbridge i gdziekolwiek indziej w grze zostaną odzwierciedlone w zakończeniu questa.

Forteca nigdy do tej pory nie wyglądała tak świetnie, nasz zespół od grafiki odwalił kawał dobrej roboty, nadając jej właściwą atmosferę. Wszystkie postacie występujące w tym queście zostały w pełni udźwiękowione, nawet sam Saradomin. Quest wspiera muzyka którą poznaliście podczas premiery RuneScape 3 – prawdziwa muzyka orkiestrowa.

Quest jest otwarty dla wszystkich, zarówno dla graczy free i members, nie ma żadnych wymagań, przeciwnicy będą dostosowani do możliwości gracza. Wśród nagród znajdzie się unikatowa tarcza z emotką, wybór różnorodnych rycerskich tytułów oraz przedmiot, który pozwoli na ponowne rozegranie cutscenek z questa. Są także nagrody dla graczy members, którzy ukończą questa i spełniają dodatkowe wymagania, wśród tych nagród jest nowy override dla pancerza, porcje Prayer oraz Combat XP i wiele więcej. Te dodatkowe XP można zdobyć po wykonaniu questa, gdy zostaną spełnione wymagania: 80 Strength i 65 Prayer.

Aktualizacja Loyalty Programme i Solomon's store

Loyalty Programme: tylko gracze members

Solomon's Store: gracze free i members

Nasz Loyalty Programme od dłuższego czasu domagał się uwagi i otrzymał ją w tym miesiącu. Po pierwsze, obydwa te programy zostają połączone w jeden. Nie tylko po to by wszystkie te nagrody były łatwo dostępne w jednym miejscu ale także aby umożliwić zakup przedmiotów z Solomon's Store korzystając z loyalty points!

Będzie także możliwość zakupu przedmiotów z Loyalty Store przy użyciu Runecoins, ale potężniejsze aury i cenniejsze nagrody pozostaną do zakupu jedynie przy użyciu Loyalty Points.

Dodatkowe cenne informacje o korzyściach płynących z Loyalty Programme będą dostępne w nowym zunifikowanym interfejsie. Dotychczasowe kosmetyczne nagrody otrzymają nową szatę graficzną.

Zwiększamy także ilość punktów otrzymywanych przez graczy members, którzy posiadają płatne konto przed długi czas, nowością są nagrody dla graczy posiadających members dłużej niż rok. Zostanie graczem members jest bardziej nagradzające niż kiedykolwiek.

Sklep Xuan'a zostanie zamknięty na tydzień przed zaplanowaną datą aktualizacji jednak będziemy was informować o postępach. Miejcie oczy otwarte na najnowsze wieści!

Battle of Lumbridge

Gracze free i members

Bitwa o Lumbridge zażarcie toczy się dalej a w tym miesiącu rozgorzeje z nową mocą. Na pole bitwy wkroczą nowe, potężne jednostki a także pojawią się nowe nagrody – więcej tytułów, części pancerza i lamp XP. Walczcie i wspierajcie swoją wybraną stronę konfliktu, pomóżcie Diukowi podjąć decyzję w sprawie odbudowy i weźcie udział w wydarzeniu którego znaczenie w szóstej erze będzie olbrzymie!

Dobrej zabawy!

Mod Mark

RuneScape Design Director


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd