+++

20 Sierpnia 2013 - Divination - Premiera


newsDwudziesty szósty skill w Runescape – Divination – dzisiaj został dodany do gry! Zbieraj energię i wspomnienia zabitego boga przez 99 poziomów do wytrenowania. Zrób użytek z zupełnie nowych signs, portents, transmutacji jednych surowców w inne oraz stwórz bogate w zasoby divine locations dla ciebie i twoich przyjaciół do zebrania. Podbij nową highscores i przejdź drogę do prestiżowej Cape of Divination!

 

 

Jak rozpocząć

Orla Fairweather jest pionierką na polu divination i jest pierwszym kontaktem do którego powinniście się udać. Znajdziecie ją na wschód od pola bitwy, pomiędzy Lumbridge i Dryanor Village. Przekaże wam podstawy treningu nowej umiejętności i gdzie zacząć. Aby uzyskać dodatkową pomoc, otwórzcie sekcję Active Task.

Wraz z wzrostem poziomu umiejętności wróćcie do Orli i jej znajomych, będą mieli ciekawe informacje dla was.


Trening

Divination skupia się na zbieraniu i robieniu użytku z energii pozostałej na świecie po śmierci Guthixa. Odwiedzicie kolonie wisp'ów z których zbierzecie tę energię.

Podstawą jest odwiedzenie kolonii w zależności od poziomu i kliknięcie na jednym z wisp'ów. Sprawi to, że przestanie się poruszać i zamieni się w źródło energii. Kliknijcie na źródle a zaczniecie zbierać wspomnienia i energię.

Notka: Źródełka są aktywne przez pewien czas i nie są zależne od ilości osób która w danej chwili z niego korzysta. Zatem dowolna ilość osób może cieszyć się tą umiejętnością bez zbędnej konkurencji, a poza tym zawsze lepiej jest grać w grupie. Dlatego zabierzcie ze sobą przyjaciół!

Wspomnienia (memories) są przedmiotami które nie stackują się i zbierają się w plecaku wraz z zbieraniem energii z wisp'ów. Zostawcie je w pobliskim kraterze a otrzymacie wybór aby zamienić je w Divination XP. To główna metoda treningu. Jeśli jednak potrzebujecie więcej energii, jest taka możliwość.

Energia to główny zasób umiejętności Divination. Jest używana do tworzenia związanych z skillem przedmiotów oraz będzie wykorzystywana w nadchodzącej drugiej umiejętności produkcyjnej. Zbierana jest wraz ze wspomnieniami. Energia może być także użyta aby zwiększyć ilość zdobywanego doświadczenia.

Podchodząc do krateru otrzymujecie trzy opcje do wyboru:

Doświadczenie: Zamienia wspomnienia w XP, pozwala zatrzymać zebraną do tej pory energię. To najlepszy wybór dla osób które chcą trenować umiejętność i zatrzymać zebraną energię.

Lepsze Doświadczenie: Zamienia zarówno energię jak i wspomnienia w XP. Jeśli szczególnie interesuje was zdobycie doświadczenia, to jest to właściwa opcja.

Energia: Zamienia wspomnienia w energię, daje bardzo mało doświadczenia. To opcja dla tych których interesuje zebranie zasobów.

Wartą wspomnienia uwagą jest fakt że zarówno energia, wspomnienia jak i kolonie wisp'ów podzielone są na poszczególne poziomy. Istotnym jest trenowanie w najlepszym miejscu do którego macie dostęp.


Nagrody

Divination jest bezpośrednim kompanem nadchodzącej drugiej umiejętności związanej z produkcją. Mimo to Divination może poszczycić się swoimi własnymi nagrodami.

Portents: Przedmioty noszone w ekwipunku aktywują się pod określonymi warunkami. Przykładowo, portent of restoration uleczy was automatycznie gdy poziom życia spadnie poniżej 50%.

Signs: Te przedmioty także aktywują się pod specyficznymi warunkami ale są noszone w pocket slot zamiast w plecaku.

Prawdopodobnie najciekawszym tego typu przedmiotem jest sign of the porter, który automatycznie depozytuje część przedmiotów zdobywanych przez gracza, co pozwala ograniczyć bieganie do banku.

Boons: Te przedmioty odblokowują permanentny bonus który zwiększa XP, zbieraną energię i wspomnienia. Także zwiększa doświadczenie za konwertowanie energii i/lub wspomnień przy kraterze. Polecamy wam tworzenie tego typu przedmiotów natychmiast gdy tylko możecie to zrobić!

Divine Locations: Są to tymczasowe punkty zbierania surowców, które można postawić niemalże gdziekolwiek tam gdzie można rozpalić ognisko. Podczas istnienia pozwalają na zbieranie z nich surowców jeśli tylko osoby spełniają wymagania odnośnie poziomu. Istnieją divine locations związane z: Mining, Hunter, Farming i Woodcutting.

Ograniczeniem jest możliwość stworzenia tylko jednej tego typu lokacji na dzień dla każdego gracza. Każdy gracz ma także ograniczenie odnośnie ilości surowców jakie z divine locations może uzyskać. Ten czynnik zależny jest od poziomu total level.

Postawiona divine location pozwala na zbieranie surowców aż pięciu osobom. Wszystkie mają szansę, że zebrane zasoby będą notowane.

Transmutacja: Używając energii można zamienić słabsze surowce w mniejszą ilość lepszych. Przykładowo jest możliwość zamiany yew logs w magic logs.

Dungeonering: Skill Divination został dodany do Dungeonering'a. Podczas trenowania tej drugiej umiejętności znajdziecie wisp'y oraz drzwi wymagające określonego poziomu w Divination. Będziecie także mogli stworzyć signs of passage, które pozwolą na otwieranie drzwi dla których nie spełniacie wymagań.

Wraz z premierą nowej umiejętności stworzyliśmy nową tabelę highscores, dla najlepszych oczywiście czeka skillcape of Divination, w kolorach wybranych przez graczy podczas niedawnego głosowania.

 

Dobrej zabawy!

Mod Ana i Mod Krista


Jak rozpocząć trening Divination:

Porozmawiaj z Orlą Fairweather w obozie pomiędzy Lumbridge i Dryanor Village.

Wymagania:

Ponieważ Divination jest umiejętnością dla graczy members dla graczy free jest dostępnych tylko pierwszych pięć poziomów.


Inne informacje

-Nie jest możliwym aby uzyskać Divination XP z lamp dopóki nie minie kilka tygodni od premiery. Gdy czas minie, ogłosimy to poprzez news'a.

-Bitwa o Lumbridge wciąż się rozkręca. W tym tygodniu pojawił się nowy Dylemat Diuka, oddany do głosowania.

-W Solomon Store pojawiły się nowe dwa zwierzaki, nawiązujące wyglądem do maszyn oblężniczych które nie pojawiły się podczas Bitwy o Lumbridge.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd