Mage Arena


Mage Arena

Kolodion expert i specjalista od magii wybudował arenę, na której dosyć już doświadczeni czarodzieje mogą stoczyć z nim pojedynek, świadczący o doświadczeniu w dziedzinie magii. Czy jesteś gotowy na starcie z nim? Którego Boga wybierzesz po wygranej walce? Kto wie może jeszcze zdobędziesz nowe zaklęcia i ekwipunek.

Wymagania:
- Do uczestnictwa w walce z Kolodionem wymagany jest 60 magic.
- Dobrze jest posiadać 37+
Prayer

Potrzebne przedmioty:
- Laska z dużym bonusem magicznym (battlestaff/mystic/lunar)
- Szaty zapewniające wysoki bonus do ataku magicznego (lunar/mystic)
- Runy do zaklęć (dobrze się tu sprawdza fire blast)

Zalecane przedmioty:
- Jedzenie
- Knife (do przecinania pajęczyn)
- Holy book (zapewnia bonus do prayera)

Inne: Możliwość pokonania przeciwnika z 5 formami (ostatnia forma ma określony lvl 112), umiejętność przetrwania na Wilderness i odporność na ataki innych graczy!


Dojście na Mage Arena:

1. Najlepiej zacząć w Edgeville. Udajemy się do małych ruin na wschód od banku. Teraz należy poszukać dźwigni. Kiedy ją znajdziemy, przesuwamy ją w dół, a przeniesiemy się na 51 level Wilderness.

2. Idziemy prosto, aż nagle natkniemy się na pajęczynę, można ją przeciąć przy pomoc knife lub jakiejś broni, która posiada styl ataku slash.

3. Korzystając z mapki, udajemy się do małego domku na północ od środka areny. Będziesz tu musiał/a przeciąć jeszcze dwie pajęczyny. Po tym wszystkim przesuwamy dźwignię i znajdujemy się w jamie.Teraz zaczyna się mini-quest!

1. W jaskini można znaleźć Bank, sklep z runami i Kolodion'a, z którym będziemy walczyć. Na początek uzupełnij zapasy, kup ewentualnie runki i porozmawiaj następnie z Kolodion'em.

2. Mężczyzna przedstawi się i przywita cię. Powie ci, że jego arena to miejsce najczęściej odwiedzane przez wszelkich czarodziei w Gielinor. Sama walka na arenie nie jest traktowana jako zabawa i większość czarodziei, nawet tych potężnych przegrywa. Jeśli jesteś przygotowany na walkę Kolodion'em, sprawdzi, czy spełniasz wymagania walki, wtedy dopiero zostaniesz teleportowany na arenę, w celu zmierzenia się z nim.

3. Znajdziesz się na arenie. Warto wiedzieć, że Kolodion używa tylko magii, więc dobrze jest włączyć Protect From Magic i walczyć z nim, do oporu używając zaklęć.

Kolodion będzie się pokazywał w pięciu formach:

- Ludzkiej

- W postaci ogra

- W postaci orka

- W postaci dark beast

- W postaci demona (lvl 112)

Uwaga!
Jeśli zginiesz podczas walki, tracisz przedmioty!

4. Po pokonaniu wszystkich form znajdziesz się z powrotem w jaskini. Porozmawiaj z Kolodion'em ponownie, a powie ci, że możesz wskoczyć do baseniku, w którym będziesz mógł zdecydować jakiego Boga, będziesz reprezentował na arenie.

5. Wskocz do baseniku, a znajdziesz się w jaskini. Idź wzdłuż jej, a zauważysz 3 statuy: Saradomina, Guthixa i Zamorska. Teraz musisz wybrać jakiego Boga chcesz reprezentować. Jeśli później zmienisz zdanie, po prostu wyrzuć pelerynę i pomódl się do innego pomnika.

 

6. Jeśli wybrałeś boga, to przed statuą pojawi się peleryna, którą zabierz. Porozmawiaj jeszcze z Chamber Guardian w jaskini, a otrzymasz laskę odpowiadającą bóstwu, które wybrałeś. Oczywiście możesz kupić jeszcze inne laski za 80k.

Gratulacje skończyłeś mini-questa!


Nagroda: Możliwość używania zaklęć: Saradomin Strike, Claws of Guthix i Flames of Zamorak.

Uwaga!
Aby móc używać zaklęć, musisz najpierw rzucić je 100 razy na arenie, aby używać ich poza nią.

Wejście na arenę można znaleźć na północny zachód od domu z dźwignią (dobrze jest posiadać coś do przecinania pajęczyn). Warto jest również wiedzieć, że na arenie nie będziesz atakowany przez maga, jeśli reprezentuje takiego samego Boga jak ty.© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd