Jungle Potion


Jungle Potion

Trufitus Shakaya z Tai Bwo Wannai Village potrzebuje pięciu specjalnych ziół rosnących gdzieś w dżungli niedaleko wioski, aby stworzyć eliksir, który pomoże skontaktować się z Bogami.

Start: Rozmowa z Trufitus'em w małym domku, w północno-wschodnim krańcu wioski Tai Bwo Wannai.  

Poziom trudności: Łatwy (Novice)
Czas wykonania: Krótki

Ukończenie questa jest konieczne, aby rozpocząć:
- Shilo Village
- My Arm's Big Adventure
- Tai Bwo Wannai Trio
- Zogre Flesh Eaters

Wymagane Questy:
- Druidic Ritual

Wymagane Umiejętności:
- 3  Herblore 

Wymagane Przedmioty:
- Brak

Zalecane przedmioty:

- antipoison
- energy lub super energy potiony
- lit Bug lantern
- jedzenie

Inne: Wymagana odporność na ataki przeciwników z 53 i 46 lvl


1. Porozmawiaj z Trufitus'em, a powie ci, że wioska przygotowuje się do rytuału, który umożliwi kontakt z bogami. W tym celu mieszkańcy wioski szukają odpowiednich składników, które ten rytuał umożliwią. Ale niestety jest jeszcze ostatnia rzecz do zrobienia, do wykonania której zabrakło ludzi w wiosce. Trzeba przynieść 5 ziół do stworzenia wywaru, który ułatwi Trufitus'owi kontakt z bogami.

Znalezienie ziół ułatwi ci mapka. Należy ich szukać w odpowiedniej kolejności. Kolejność jest zaznaczona numerycznie do każdego zioła.

2. Pierwsze, jakie musimy znaleźć, to Snake Weed. W tym celu udajemy się na południowy-zachód od wioski, omijamy jeziorko i przy zachodnim brzegu ujrzymy rosnące winorośle. Uwaga na Tribesman, są oni agresywni wobec nisko levelowych graczy oraz używają trucizn. Przeszukujemy daną lokację, aż odnajdziemy poszukiwany składnik. Wtedy je oczyszczamy i zanosimy do Truficusa.

3.Drugim zielem do odszukania jest Ardrigal. Truficus powie ci, że możemy je znaleźć wysoko na palmach, które rosną na północnym-wschodzie wioski. Udajemy się tam (patrz mapa) uważamy, na Harpie Bug Swarm bo potrafią bardzo często trafić. Podczas przeszukiwania palm, znajdujemy zioło, które oczyszczamy i zanosimy Truficus'owi.

4. Kolejnym poszukiwanym składnikiem jest Sito Foil, które można znaleźć na spalonych terenach. Udaj się do obozowiska na południe od wioski, przeszukaj kamienie, które znajdują się wokół ogniska. Znajdziemy Sito foil, oczyszczamy go i zanosimy do Truficusa.

5. Następnym zielem jest Vocenia Mos, które możemy znaleźć rosnące na skałach, w kopalni na południowy-wschód od wioski. Kiedy znajdziesz się w kopalni, szukaj składnika do skutku (roślina nie wyrasta na każdej skałce). Oczyść je z wszelkich brudów i zanieś do Truficusa.

6. Ostatnim zielem jest Rogues Purse, rośnie w ciemnej jaskini na północnym wybrzeżu wioski. Kiedy najdziesz się na wybrzeżu, udaj się do miejsca oznaczonego czerwonym wykrzyknikiem, a zejdziesz do podziemi. Uważaj na Jogres z 53 lvl oraz poszukaj rosnących na ścianach ziół. Jeśli udało ci się je zerwać, otrzymasz Rogues Purse. Wyjdź z podziemi, oczyść zioło i zanieś je do Truficusa.

7.Masz już wszystkie zioła, Truficus bardzo podziękuje ci za pomoc oraz w nagrodę pokaże ci kilka sztuczek alchemicznych.

Gratulacje Quest skończony!


Nagroda: 1QP, 775 Herblore XP, możliwość uczestniczenia w minigrze Tai Bwo Wannai Clean Up.

Aby przejść do tabeli z doświadczeniem z wszystkich questów, kliknij tutaj.


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd