The Blood Pact


The Blood Pact

Wielcy ludzie spoczęli na cmentarzysku w Lumbridge. Krypta zdaje się być, według tamtejszych plotek bardzo mroczną, odprawiane są tam podobno rytuały świeckie.

Doświadczony podróżnik Xenia poszukuje utalentowanych bohaterów do towarzystwa w wyprawie do głębi krypt w Lumbridge. Razem odkryjecie spisek mający na celu rozbudzenie drzemiącego zła. Czy potrafisz ocalić mieszkańców Lumbridge przed losem gorszym niż śmierć?

Start: Xenia, na cmentarzu kościoła w Lumbridge

Poziom trudności: Łatwy (Novice)
Czas wykonania: Krótki

Wymagania:
- brak

Wymagane przedmioty:
- brak

Zalecane przedmioty:
- kilka sztuk jedzenia (dla początkujących graczy)

Inne: brak


1. Porozmawiaj z Xenia'ą na cmentarzu w Lumbridge. Powie ci, że do katakumb zeszło trzech wyznawców Zamorak'a, porywając wcześniej jednego z mieszkańców miasta, chcą odprawić jakiś rytuał. Xenia, z powodu swojego wieku, nie chce iść sama się z nimi rozprawić i potrzebuje pomocy. Zgódź się potowarzyszyć jej w wyprawie.

001

2. Wejdź do krypty, a zobaczysz scenkę, jak to trzech niezbyt ogarniętych wyznawców mrocznego boga dzieli się obowiązkami i rozmawia o pewnym rytuale, który mają zamiar przeprowadzić. Jeden z nich, Kayle łucznik stanie na warcie.

002

3. Xenia poprosi cię o rozprawienie się z nim. Musisz za pomocą broni białej jak najszybciej do niego podbiec i zakończyć jego żywot. Pokonany Kayle powie ci, że nie wie co planuje jego pracodawca, a on tylko jest tutaj, ponieważ został zastraszony. Nakaż mu zostawić rzeczy i uciekać, a po chwili na ziemi znajdziesz Kayle's Bow i Bronze Arrows. Podnieś te przedmioty i załóż na siebie.

003

004

4. Porozmawiaj z Xenia'ą, a dowiesz się, że w kolejnym pomieszczeniu znajduje się kolejny przeciwnik, jakim jest mag Cairlin. Jedyny sposób, aby ją pokonać, to atak z dystansu, gdyż znajduje się ona na przeciwnym balkonie. Mając założony łuk, który przed chwilą uzyskałeś, rozpraw się z nią, za pomocą znajdującej się tam dźwigni przejdź na sąsiednią platformę i porozmawiaj z Cairlin, a dowiesz się, że ten grobowiec wzniósł prastary nekromanta Draigith Nurn i za pomocą paktu krwi mają zamiar dostać się do wnetrza grobowca i przejąć całą jego moc. Nakaż kobiecie uciekać i zostawić rzeczy, a po chwili znajdziesz na ziemi runy i różdżkę. Ubierz ją i ustaw autocast Wind Strike.

005

006

007

5. Xenia powie ci, że na dole czeka cię walka z wojownikiem i najlepszym na to sposobem jest magia. Zejdź na dół i udaj się do pomieszczenia rytualnego, a spotkasz Reese i porwaną Irena'ę. Reese opowie ci o tym, że rytuał jest już dokonany i nic go nie powstrzyma po czym rzuci się na ciebie. Pokonaj go z magii, bez względu na to, co zrobisz później - zabijesz, czy spróbujesz puścić wolno Reese i tak zginie zostawiając po sobie miecz. Podnieś go.

008

6. Irena poprosi cię o rozwiązanie i jak najszybsze uwolnienie, ponieważ grobowiec został otwarty i grozi wam niebezpieczeństwo. Zrób to, a wydostaniecie się z krypty.

009

7. Porozmawiaj z Xenia'ą. Podziękuje ci za pomoc i powie, że otworzy grobowiec dla podróżników, aby podtrenować ich w walce i zwalczyć poczwary się tam legnące, w każdej chwili jesteś tam zaproszony.

010


 Nagroda: 1QP, Kayle's Bow, Catilin's Staff, Reese's Sword, 100 Attack XP, 100 Strength XP, 100 Defence XP, 100 Ranged XP, 100 Magic XP, możliwość wchodzenia do krypt Lumbridge

Aby przejść do tabeli z doświadczeniem z wszystkich questów, kliknij tutaj.

Informacje dodatkowe

ORNAMENTAL HELMET

Gdy osiągniesz 300QP, możesz wrócić do Xenia'i, aby odebrać Ornamental Helmet, prawdziwą nagrodę dla najlepszych bohaterów!

KRYPTY LUMBRIDGE

W kryptach znajdują się następujące potwory
- Warped Cockroach (lvl 1)
- Corpse Spider (lvl 3)
- Warped Fly (lvl 5)
- Crawling Corpse Torso (lvl 7)
- Warped Rat (lvl 9)
- Skeleton (lvl 11)
- Warped Bat (lvl 12)
- Corpse Archer (lvl 13)
- Skoblin (lvl 14)
- Corpse Mage (lvl 15)
- Dragith Nurn (lvl 20)

DEMONICZNE STATUETKI

W kryptach znajdują się demoniczne statuetyki, które możesz wymienić u Xenia'i za pieniądze. Musisz pamiętać, że zabierając statuetki, ściągasz na siebie gniew potworów jej strzegących, także miej się na baczności! Jest 5 statuetek:

Topaz Demon Statuette (200 gp)
Sapphire Demon Statuette (300 gp)
Emerald Demon Statuette (400 gp)
Ruby Demon Statuette (500 gp)
Diamond Demon Statuette (1000 gp)

MASKA DRAGITH NURN'A

Możliwe jest skolekcjonowanie pięciu częsci maski nekromanty w podziemiach. Maska ma jedynie charakter dekoracyjny. Nie ma ona żadnego zastosowania w praktyce. Maska została podzielona na pięć części, które można uzyskać zabijając następujące potwory:

część 1: Warped Cockroach; Corpse Spider; Warped Fly
część 2: Crawling Corpse Torso; Skeleton
część 3: Warped Rat; Warped Bat; Corpse Archer
część 4: Skoblin; Corpse Mage
część 5: Dragith Nurn


© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd