Transport


Uwaga: Litera "m" w nawiasie przy danej opcji transportu oznacza, iż jest ona dostępna tylko dla graczy opłacających subskrypcję p2p! 

 

Transport 


Wprowadzenie

 
RuneScape jest światem, który wciąż się rozwija. Dlatego jest bardzo prawdopodobne, że podczas podróży po świecie, zechcesz przenieść się w odległe miejsca tak szybko jak to możliwe. W tym artykule znaleźć można informacje na temat wielu dostępnych możliwości, a tym samym zaoszczędzić cenny czas i uniknąć zbędnych wycieczek.

 transportation  Ikony transportu na mini-mapie pokazują najważniejsze miejsca z tym związane. Możliwości podróżowania dzięki przedmiotom takim jak biżuteria i nagrody z questów, nie są przypisane do konkretnych lokacji, bo nie ma ściśle określonego miejsca by z nich korzystać.

 

Podróż pieszo

running_energy

Jeśli chcesz szybciej się poruszać, możesz trwale skonfigurować ustawienia swojej postaci. Ta funkcja może być aktywowana w oknie opcji gry (nie ma więcej informacji na temat tej opcji), można to zrobić, przytrzymując klawisz CTRL na klawiaturze, zanim klikniesz na lokalizację, do której chcesz przenieść swoją postać...

Klikając na ikonę Run obok mini-mapy, można również przełączać między biegiem i chodem.

Im wyższy poziom Agility, tym szybciej odzyska swoją wytrzymałość, co ostatecznie oznacza, że można biegać dłużej. Gracze z bardzo wysokim poziomem Agility przekonają się, że mogą się bardzo szybko przemieszczać w RuneScape.

Większy ciężar twojej postaci może powodować większe zużycie energii podczas biegu. Po uruchomieniu biegu na długich dystansach twoja energia będzie sukcesywnie malała, dlatego zaleca się nosić lekki sprzęt, specjalne szaty lub buty lekkości. Twoją pozostałą wytrzymałość widać po kliknięciu na ikonę klucza, które znajduje się prawym dolnym rogu. Można również kliknąć prawym przyciskiem na menu obok mini-mapy.

Membersi mogą również zregenerować swoją energię za pomocą następujących sposobów:
 

Nazwa przedmiotu Przedmiot Efekt działania
Sq'irk juice
(z mini-gry Sorcress's Garden)
summerjuice Przywraca 10-40% energii, w zależności od typu soku
White tree fruit
(można zerwać z "White Tree" po ukończeniu misji Garden of Tranquillity)
white_fruit Przywraca 16% energii
Energy restore potion energy_pot Przywraca 20% energii po wypiciu dawki
Summer pie summer_pie Przywraca 20% energii, +5 do Agility
Super energy restore potion superenergy_pot Przewraca 40% energii po wypiciu dawki
Explorer's Ring (można uzyskać
po ukończeniu Tasków Lumbridge/Draynor)
explorer_s_ring Przywraca 50% energii kilka razy w ciągu dnia (zależy od poziomu pierścienia)
Strange fruit (można uzyskać w trakcie
Random Eventu "Strange Plant")
macro_fruit Przywraca 60% energii
Goutweed tuber (można uzyskać w trakcie
mini-gry Tai Bwo Wannai Cleanup)
goutweed Przywraca 100% energii
Mint cake (można uzyskać w trakcie
-gry Gnome Restaurant)
mint_cake Przywraca 100% energii
Spirit terrobird, Tireless Run - specjalne działanie tireless_run Przywraca część twojej energii, bazując na twoim Agility lvl
Salt water spring, Oo'glog (udostępnione
w trakcie As a First Resort)
- Przywraca twoją energię i na pewien czas zatrzymuje jej utratę

 
Więcej o Agility można znaleźć w artykule dotyczącym tej umiejętności.Skróty (m)

Krasnale najbardziej na świecie kochają przeróżne podróże - ale niekoniecznie piesze. Dlatego też stworzyliśmy szereg skrótów, a większość gnomów może ich używać bez problemów. Dla ludzi też przewidzieliśmy możliwość korzystania z tych udogodnień, pod warunkiem posiadania odpowiedniego poziomu Agility umożliwiającego pokonanie przeszkody. Czy można żądać czegoś więcej, ale nadal są lepsze sposoby, by zaoszczędzić mnóstwo przeznaczonego na podróże.

Takie skróty są rozmieszczone w całym RuneScape. Szczegóły można znaleźć w artykule dotyczącym Agility. W menu umiejętności dotyczącym Agility znajduje się lista skrótów, które można wykorzystać wraz z poziomem tej umiejętności niezbędnym do pokonania tej przeszkody, dzięki czemu można szybko uzyskać informacje nawet w trakcie gry.
agility_rivershortcut
© 2004-2011 Wygląd zaprojektowany przez Bartosz Bociek
Runescape jest znakiem towarowym Jagex Software 1999 - 2011 Andrew Gower and Jagex Ltd.
My nie jesteśmy Jagex Ltd. Teksty kursywą są tłumaczeniem i wraz z obrazkami należą w całości do Jagex Ltd